Čínská centrální banka: Bitcoin nemá žádnou hodnotu

3 min read

Čínská centrální banka znovu zopakovala své varování před Bitcoinem a dalšími kryptoměnami a uvedla, že nejsou zákonnými platidly a nemají žádnou hodnotu.

Čínská vláda pokračuje ve svém úsilí eliminovat používání kryptoměn v zemi neustálými připomínkami o rizicích s nimi spojených. Během mediálního briefingu 27. srpna zástupce ředitele Úřadu pro ochranu finančních práv spotřebitelů Čínské lidové banky (PBoC) Yin Youping uvedl, že digitální aktiva nejsou nic jiného než pouhé investiční spekulace.

Varoval investory, aby chránili své „kapsy“ tím, že se budou vyhýbat jakýmkoli transakcím souvisejícím s kryptoměnami a uvědomili si rizika spojených s takovými investicemi.

„Ještě jednou lidem připomínáme, že virtuální měny, jako je Bitcoin, nejsou zákonným platidlem a nemají žádnou podporu své hodnoty,“ řekl.

Čínská centrální banka tvrdě pracuje na zastavení obchodování s kryptoměnami

Youping dále uvedl, že PBoC přijímá drastická opatření, aby zajistila, že obchodování s kryptoměnami bude zastaveno ve spolupráci s dalšími vrcholnými regulátory na všech obchodních webových stránkách, v aplikacích a korporátních kanálech.

Yin Youping dále prozradil, že centrální banka zavede systém, který normalizuje zásahy do operací souvisejících s kryptoměnami, což povzbudí širokou veřejnost k rychlému ohlášení takových aktivit.

V posledních několika měsících čínská vláda zintenzivnila své zásahy proti sektoru kryptoměn, aby eliminovala přítomnost rychle rostoucího trhu v zemi. Centrální banka země pověřila všechny společnosti v oblasti bankovních a finančních služeb v Číně, aby přestaly sloužit jednotlivým i institucionálním krypto klientům nebo budou riskovat odebrání licencí.

Omezení nepříznivě ovlivnilo celý trh, Bitcoin ztratil více než polovinu své hodnoty poté, co v dubnu dosáhl historického maxima. Čínské úřady se tím ale nezastavily. Sektor utrpěl další masivní ránu, když se vláda nejlidnatějšího národa světa rozhodl zacílit na těžaře Bitcoinu a donutila je zastavit provoz.

Po celonárodním zásahu zažil bitcoinový blockchain poprvé po zhruba deseti letech čtyři po sobě jdoucí negativní úpravy obtížnosti těžby. Čína, která byla kdysi domovem více než poloviny světové komunity pro těžbu Bitcoinu, přiměla těžaře, aby se přestěhovali do jiných zemí přátelských k kryptoměnám.

Lukašenko doporučuje bělorusům, aby těžily kryptoměny než sbíraly jahody v zahraničí

Marketa Tesarkova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *