Ripple vs SEC: zítra by mohl být rozhodující den

4 min read

Zítra, úterý 31. srpna 2021, by mohl být rozhodujícím dnem v případě Ripple vs SEC.

Ve skutečnosti je na zítra naplánováno soudní jednání s oběma stranami k projednání takzvaného „sporu o privilegia“, který se táhne už měsíce.

Ripple vs SEC: Jaká je situace?

Problém se týká určitých dokumentů ve vlastnictví SEC, které nebyly předány druhé straně a to navzdory výslovné žádosti, kvůli hypotetické existenci určitých „privilegií“ (DPP, privilegia deliberativního procesu). Jinými slovy, SEC se bude muset zítra pokusit přimět soud, aby uznal tato privilegia, jinak bude nucen odevzdat celou dokumentaci společnosti Ripple.

Pokud SEC prohraje, případ by mohl být vážně ovlivněn, protože SEC chce zjevně něco skrýt z druhé strany.

„Spor o privilegia“ probíhá od začátku června, kdy Ripple podal návrh, aby donutil SEC předat své interní dokumenty související s vyšetřováním otázky, zda je XRP cenným papírem, a nikoli platebním tokenem.

Tyto dokumenty se týkají zejména výsledků t Howeyho testu na ETH, které ukazují, že se nejedná o cenný papír a které soudce rovněž považoval za relevantní v případě proti Ripple.

Soudkyně Netburnová také požádala vládní agenturu o předání této dokumentace, ale SEC to zatím kategoricky odmítá. Jedna důležitá věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že by soud mohl případ v tomto bodě dokonce teoreticky zamítnout, pokud by SEC nadále nespolupracovala, i když je to považováno za nepravděpodobné.

Ripple a SEC: možné vypořádání

Jeden ze scénářů, který je považován za pravděpodobný, je vyrovnání mezi oběma stranami.

Například žaloba mezi generální prokuraturou státu New York a společností Tether a Bitfinex skončila smírem a není nepravděpodobné, že výsledek bude podobný.

Pokud by SEC nedokázala přimět soudce, aby potvrdil své právo neposkytnout takovou dokumentaci, je scénář vypořádání mnohem pravděpodobnější, protože by agentuře umožnil neposkytnout dokumentaci, aniž by v tomto případě vypadl jako poražený.

Stojí za zmínku, že XRP přišel před ETH v roce 2012, takže mít k dispozici dokumentaci, která by ukázala, že Ethereum nemělo být považováno za cenný papír, když byl vytvořen v roce 2015, by pomohlo Ripplu bránit se před obviněním z prodeje cenných papírů bez potřebných oprávnění.

Je však třeba si uvědomit, že ETH a XRP byly zpočátku dvě velmi odlišné věci, v neposlední řadě proto, že Ripple nebyl vůbec decentralizovaný.

Tato otázka by byla stále zcela otevřená, ale stále by se mohla velmi rychle vyvinout k dohodě mezi stranami, pokud by soudce zítra rozhodl proti SEC.

Pokud nedojde k dohodě, jsou již v nadcházejících týdnech naplánována další dvě slyšen. Podle některých zasvěcených osob, pokud soud zítra rozhodne ve prospěch SEC, by se případ mohl protáhnout do roku 2022.

Jak vytvořit NFT na EOS

Roman

Napsat komentář