Bitcoinový hashrate a těžaři: to dobré a špatné, co potřebujete vědět

3 min read

„Pokles“ se v současné době jeví jako trend pro Bitcoin: od jeho „poklesu ceny“ během posledních několika dní, klesá od 19. května sociální sentiment a hashrate také „klesá“.

Podle údajů z blockchain.com bitcoinový hashrate za posledních několik dní významně poklesl. 14. května dosáhl úrovně 180,1 milionu TH/S a během 30 dnů poklesl o více, než 50 milionů TH/S.

Bitcoinový hashrate a těžaři: to dobré a špatné, co potřebujete vědět
zdroj: blockchain.com

Je náhoda, že hodnota BTC v grafech také klesala? Tým analytiků se pokusil inentifikovat jakoukoli krelaci s předchozími úpravami hashratu.

Cena Bitcoinu vs Hashrate

Bitcoinový hashrate a těžaři: to dobré a špatné, co potřebujete vědět

Po analýze cenové akce během posledních šesti úprav byli schopni identifikovat smíšené výsledky. Během poklesu hashratu v průběhu července a 4. čtvrtletí 2020 jsme byli svědky toho, jak na grafech vyskočilo ocenění Bitcoinu. Každá úprava v roce 2021 se však setkala s poklesem.

Krach z 19. května minulý měsíc se nelišil. Cena poklesla o necelých 27% během období, kdy hashrate poklesl ze 180 EH/s na 143 EH/s v rozpětí 9 dnů. Zatímco cena a hashrate mohou korelovat, je zde další důležitý faktor, který je třeba při současném poklesu zvážit.

Sečuánská provinční rozvojová a reformní komise uzavřela 26 bitcoinových farem. Čína se na celosvětové těžbě Bitcoinu podílí více než polovinou a současné zákroky zastavují těžbu a to přispívá k poklesu hashratu.

Reagují těžaři na prodejní tlak?

Bitcoinový hashrate a těžaři: to dobré a špatné, co potřebujete vědět
zdroj: cryptoquant

V době psaní se těžaři BTC neztratili pod tlakem, pokud jde o prodejní tlak. Miner Position Index zůstal od začátku března pod 1, což naznačuje absenci paniky na straně těžařů. Vzhledem k tomu, že trh se stále nachází v dlouhodobém býčím trhu, může dojít k drastické změně, pouze pokud dojde k dalšímu masivnímu obratu.

Závěr

Zatímco několik posledních úprav hashratu korelovalo s poklesem cen BTC, technicky by hashrate neměl způsobovat žádné zásadní cenové odchylky. Současné trendy však vyvolávají ohledně Bitcoinu nejistotu a klesající hashrate by mohl jen způsobit větší tlak na jeho hodnotu, aby byla zachována býčí struktura.

Farmaření Chia na více počítačích (Harvester Chia)

Napsat komentář