Údajní členové fóra WallStreetBets byli zapojení v podvodu na Telegramu a ukradli 2 miliony dolarů v BNB a ETH

2 min read

Členové populárního fóra na Redditu WallStreetBets jsou podezíráni z krypto podvodu, který způsobil ztráty nejméně 2 milionů dolarů. Vytvořením určené skupiny na Telegramu podvedli investory se sliby pozoruhodných výnosů.

WallStreetBets – Crypto Pumps

Podle agentury Bloomberg použili údajní členové fóra WallsreetBets k provedení podvodu službu Telegram. Konkrétně účet s názvem „WallStreetBets – Crypto Pumps“ poskytl uživatelům šanci koupit nový token certifikovaný jako WSB Finance, než bude uveden na kryptoměnových burzách.

WallStreetBets' Members Targeted in Telegram Cryptocurrency Scam - Bloomberg

Podstata podvodu souvisela s nedávným růstem sektoru, protože Bitcoin a většina altcoinů v poslední době prudce vzrostly. Jelikož některá z digitálních aktiv dosáhla i 1 000% zisků, členové WSB přiměli investory, aby posílali peníze bez kladení otázek a s potenciálem obrovských zisků.

Známý účet také vyzval uživatele k převodu populárních kryptoměn, jako jsou Binance Coin (BNB) a Ethereum (ETH), do určené krypto peněženky a poté prostřednictvím „token bota“ získali mince WSB Finance. Pachatelé však tyto mince nikdy nepřevedli. Další zpráva na Telegramu navíc uváděla, že lidé, kteří již platbu provedli, museli znovu poslat ekvivalentní částku, jinak by riskovali ztrátu své původní investice.

WallStreetBets' Members Targeted in Telegram Cryptocurrency Scam - Bloomberg

Jak těžit Dogecoin

Následky

Po provedení podvodu bylo v úterý (4. května) z peněženky Crypto Pumps převedeno více než 3 451 BNB. Vzhledem k tomu, že cena BNB v tom okamžiku činila přibližně 625 USD, podvod způsobil ztráty ve výši více než 2,1 milionu USD. V návaznosti na podvod tisíce lidí vyjádřilo svou frustraci a pokusilo se odhalit jednotlivce stojící za účtem. Množství další kryptoměny – ETH – stále zůstává záhadou.

Před dvěma týdny administrátoři WSB varovali před nabídkami, které by se mohly pokusit využít výhod názvu fóra, aby přilákaly krypto publikum. Účet „WallStreetBets – Crypto Pumps“ byl z Telegramu odstraněn, ale kdokoli jej spravoval, zanechal zprávu:

„Kupuji Lambo hned.“

WallStreetBets' Members Targeted in Telegram Cryptocurrency Scam - Bloomberg

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář