Podle průzkumu většina Salvadoranů vůči BTC jako měně nesdílí stejné nadšení jako zbytek světa

3 min read

Nový průzkum naznačuje, že přijetí kryptoměny prezidentem Nayibem Bukelem jako zákonného platidla v jeho zemi se u Salvadoranů nesetkává s velkým nadšením. Téměř polovina respondentů připustila, že o Bitcoinu nic neví, zatímco dvě třetiny nechtějí výplatu v kryptoměně.

Přijetí Bitcoinu „není vůbec správné“, říká polovina Salvadoranů

Reakce na politiku prezidenta Bukeleho v oblasti kryptoměn ukázaly výsledky průzkumu zveřejněné ve čtvrtek, podle kterých přibližně 54% lidí v Salvadoru považuje přijetí Bitcoinu za „vůbec ne správné“. Dalších 24% uvedlo, že je to „jen trochu správné“. Méně než 20% plně schválilo vládní krypto tah.

Průzkum provedla společnost Disruptiva, která je přidružená k univerzitě Francisco Gavidia University, uvedla agentura Reuters. Anketa oslovila v období mezi 1. a 4. červencem 1 233 lidí ve středoamerickém národě a studie má míru chyb 2,8%.

Salvador už roky používá americký dolar jako svoji národní měnu, ale minulý měsíc Kongres podpořil tlak Bukeleho na přijetí kryptoměny. Zákonodárci schválili legislativu, která dává Bitcoinu oficiální status měny. Učinila tak jako první na světě.

Prezident Bukele propaguje Bitcoin také jako způsob, jak usnadnit převody peněz Salvadoranům žijících v zahraničí. Průzkum však naznačil, že velká část populace země, 46%, neví o kryptoměně „nic“. A dalších 65% respondentů uvedlo, že nejsou ochotni být placeni kryptoměně.

Vedoucí Institutu vědy, technologie a inovace Disruptivy Oscar Picardo k tomu řekl:

„Toto je riskantní sázka na digitální transformaci.“

Příznivci 39letého Nayiba Bukeleho na salvadorském kongresu schválili počátkem června návrh zákona, který učinil BTC „neomezeným“ zákonným platidlem. Od té doby se jedinečné rozhodnutí setkalo s obavami z toho, jak kryptoměnový krok ovlivní ekonomiku země.

MMF varoval před „řadou makroekonomických, finančních a právních otázek“, zatímco Světová banka odmítla pomoci Salvadoru při technické implementaci kryptoměny. Minulý týden americké ministerstvo zahraničí vyzvalo prezidenta, aby zajistil, že BTC budou „dobře regulovány“.

Co si myslíte o výsledcích průzkumu Disruptivy?

Právní expert říká, že Tether a Binance Coin (BNB) jsou pravděpodobnými adepty pro soudní spor se SEC

Napsat komentář