Nabídka BTC na burzách je na letošním minimu

3 min read

Nabídka BTC na burzách je nejnižší od ledna. Graf ukazuje jasně ukazující sestupný trend, který začal v polovině dubna, tj. víceméně současně s cenou ATH.

Nabídka BTC na burzách je na letošním minimu
zdroj: Twitter

Nabídka BTC na burzách se obecně zvyšuje, když jsou převedeny na burzy, aby byly prodány. Do října loňského roku byla velmi vysoká, ale jak se cena zvyšovala, začala výrazně klesat a v listopadu a na začátku ledna dosáhla dvou minim.

Poté, s neuvěřitelným nárůstem ceny z 30 000 dolarů na téměř 65 000, byla zpět na vzestupu a to až do poloviny dubna. Vrcholu však bylo dosaženo v polovině května, tj. před bleskovým krachem 19. května, což je pravděpodobně známka panického prodeje.

Zdá se, že od té doby panika opadla natolik, že včera bylo dosaženo nejnižšího vrcholu této fáze, jen o málo vyššího než minima v listopadu a lednu. Nabídka BTC na burzách nyní blíží minimům roku 2021, zatímco nabídka odcházející z burz dosáhla úrovně naposledy zaznamenané v listopadu 2018.

To v současné době znamená nižší riziko výprodejů.

Současná situace v tomto ohledu vypadá velmi odlišně, ne-li opačně, než před bleskovým krachem 19. května, kdy se cena poprvé od konce ledna dostala na 30 000 dolarů. Od té doby cena Bitcoinu nadále oscilovala v pásmu mezi 30 000 a 40 000 dolary a poté mezi 30 000 a 35 000 dolary.

Jelikož se rizika výprodejů v současné době zdají být nižší, je nepravděpodobné, že se bude opakovat podobná dynamika jako v druhé polovině května.

Naopak by to mělo být obecně interpretováno jako akumulační scénář, jak naznačuje i růst BTC držený velrybami, tj. doba, kdy ti, kteří nakupují BTC na burzách, tak činí, aby je vybrali a uložili si je dlouhodobě.

Ve skutečnosti, pokud se nic nestane, jedná se o býčí scénář, nebo alespoň o situaci relativní stability, která naznačuje budoucí předpoklady růstu, možná i v krátkodobém horizontu.

Právní expert říká, že Tether a Binance Coin (BNB) jsou pravděpodobnými adepty pro soudní spor se SEC

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář