Ukrajinské úřady při zátahu zabavily 3 800 konzolí PS4, které těžily kryptoměny

3 min read

Zátah na Ukrajině odhalil těžební farmu s 3 800 konzolemi PlayStation 4.

Podle zpráv úředníci z Ukrajinské bezpečnostní služby (SSU) při akci proti nelegální těžební operaci zadrželi také 50 procesorů a 500 grafických karet. Oficiální prohlášení SSU to označilo za „největší kryptoměnovou farmu na Ukrajině, kde zabavili více než 5 000 jednotek počítačového vybavení.“

Ukrajinské úřady při zátahu zabavily 3 800 konzolí PS4, které těžily kryptoměny

Zátah na Ukrajině

Farma nelegálně vzužívala velké množství elektřiny ve městě Vinnycja. Do rozměrů, které by mohly napájet celé čtvrti.

V prohlášení se dále uvádí, že těžební farmu provozovali obyvatelé Vinnycja a ukrajinského hlavního města Kyjeva. Podle SSU těžaři založili provoz v bývalém skladu ukrajinského poskytovatele elektřiny Vinnytsiaoblenergo. Připojili se k elektrické síti společnosti, aby napájeli svou těžební farmu.

SSU uvedla, že nyní vyšetřují, aby zjistili, kolik lidé a kdo se podílel na nelegální činnosti.

Tento útok je dosud druhým úspěšným odstavením na Ukrajině v červenci. SSU objevila další nelegální těžební farmu využívající ukradenou elektřinu v Černihevské oblasti. Úředníci SSU zabavili více než 150 ASIC minerů.

Hotovost a CBDC na Ukrajině

Zatímco jejich bezpečnostní služba zasahuje proti nelegální těžbě a používání elektřiny, v ukrajinském krypto sektoru se připravují další věci. Zejména v souvislosti s digitální měnou centrální banky (CBDC), digitální hřivnou.

Dne 2. července zprávy odhalily, že parlamentní orgán země, Nejvyšší rada, přijal zákon o platebních službách, který z CBDC učinil platební standard. Jinými slovy, zacházet s ní stejně jako s hotovostí.

Toto rozhodnutí naznačuje nadšení ukrajinské vlády směřující k digitální ekonomice. Digitální hřivna je stále ve fázi výzkumu a vývoje. Ukrajinští představitelé však uvažovali o CBDC již v roce 2018 a dokonce testovali prototyp na blockchainu Stellar Lumens.

Zprávy rovněž naznačují, že jejich rozhodnutí činí z Ukrajiny jeden z mála národů, který zavedl zákon uznávající CBDC.

Bitcoin, 1 miliarda uživatelů do roku 2024

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář