V Texasu vyroste těžařské centrum o výkonu 300 MW

2 min read

Americká těžařská společnost Genesis Digital Assets oznámila zahájení výstavby nového těžebního centra bitcoinů o výkonu 300 MW v západním Texasu (USA).

40 % plánovaného objemu pokryje společnost Electric Reliability Council of Texas prostřednictvím elektřiny vyrobené větrem a sluncem.

„Jsme oddáni závazku ESG [Environmentální, sociální a korporátní správa a řízení je zhodnocením kolektivní svědomitosti firmy ohledně sociálních a environmentálních faktorů.] pokračovat v expanzi,“ řekl spoluzakladatel a generální ředitel Abdumalik Mirakhmedov.

V současné době je hashrate Genesis Digital Assets 3,8 EH/s. Společnost očekává, že toto číslo během příštích 12 měsíců zvýší na 9,4 EH/s a do konce roku 2023 zvýší instalovaný výkon na 1,5 GW.

Společnost Genesis Digital Assets vydělala v září 431 milionů dolarů.

Firma již dříve uzavřela strategické partnerství s čínským výrobcem ASIC minerů Canaan. V rámci dohody společnost Genesis Digital Assets souhlasila s nákupem zařízení na těžbu Bitcoinů za 94 milionů dolarů.

V červnu firmy rozšířily spolupráci a podepsaly smlouvu na dodávku 10 000 ASIC.

V srpnu si Genesis Digital Assets objednala 20 000 kusů hardwaru z Canaanu a získala opci na získání dalších 180 000 ASIC.

Burza Huobi návod

Napsat komentář