Bitfinex začne sdílet data o svých zákaznících

2 min read

Bitfinex si začne vyměňovat zákaznická data s jinými společnostmi využívajícími službu Notabene. Informoval o tom web společnosti.

Bitfinex bude sledovat složité transakce, aby splnil regulační požadavky prostřednictvím služeb společnosti Notabene. Ve skutečnosti to znamená, že burza začne přenášet data o svých klientech na jiné kryptoburzy, které jsou rovněž součástí iniciativy zvané „cestovní pravidlo“. Nyní platforma pouze testuje funkčnost.

Podle generálního ředitele Bitnalogu Dmitrije Machikhina poptávka po takových službách poroste kvůli zvýšenému regulačnímu dohledu.

„Dalším krokem bude rozsáhlé zdanění kryptoměn.“

Rozhodnutí Bitfinexu sdílet zákaznická data přichází pár dní poté, co Tether přijal podobná opatření. Tether ujišťuje, že nová funkce „poskytne ochranu zákazníků“, nicméně kryptokomunita iniciativy společnosti moc neocenila.

Rozhodnutí je způsobeno nátlakem amerických finančních regulátorů. Připomeňme, že Bitfinex a Tether byly v minulosti několikrát pokutovány. Například poslední pokuta stála Tether 41 milionů dolarů. V obou případech byl Tether kritizován za zavádějící informace.

Nedostatek transparentnosti v podnikání Tetheru již vedl auditorskou firmu Hindenburg Research k vyhlášení odměny ve výši 1 mil. dolarů. Peníze dostanou ti, kteří poskytnou „exkluzivní informace“ o kolaterálních rezervách USDT. Podle firmy Tether neříká celou pravdu a dostupné informace nejsou transparentní.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář