Cenzura na Twitteru: trvale zakázal účet Splinterlands

4 min read

Po tweetování prostřednictvím svého účtu od roku 2018 byla Splinterlands, blockchainová NFT karetní hra, službou trvale zakázána a Twitter odmítá reagovat na odvolání.

Má zákaz Splinterlands něco společného s tím, že Twitter uvedl své vlastní NFT?

I když se humbuk okolo nezaměnitelných tokenů (NFT) mohl uklidnit, stále se kolem prostoru objevuje dostatek kontroverzí. Nejnovější incident nezahrnuje nikoho jiného než sociální síť Twitter.

Ačkoli Jack Dorsey po vydražení svého prvního tweetu ve formě NFT vřele přijal tento sektor, nedávné rozhodnutí platformy zakázat herního operátora Splinterlands vyvolalo nové debaty o cenzuře ze strany této platformy.

Splinterlands, která hráčům nabízí příležitost sbírat, obchodovat a bojovat s mnoha sběratelskými předměty NFT, byla mezi prvními, která přijala jedinečné vlastnosti nezaměnitelných tokenů. Twitterový účet byl platformou zakázán 23. června bez zjevného důvodu. Stalo se tak bez varování nebo vysvětlení.

Existují určité spekulace, že společnost Splinterlands mohla být zakázána kvůli porušení určitých zásad Twitteru ohledně prodeje „nezákonného nebo určitého regulovaného zboží nebo služeb“. Zásady stanoví: „Svou službu nesmíte používat k žádným nezákonným účelům nebo k podpoře nezákonných činností. To zahrnuje prodej, nákup nebo usnadnění transakcí s nelegálním zbožím nebo službami, jakož i určité druhy regulovaného zboží nebo služeb.“

Jelikož společnost neprodává finanční produkty, je herní platformou a pro své sběratelské předměty neprovozuje sekundární trhy, na které komunita dohlíží, je porušení nejasné. Vzhledem k tomu, že platforma nebyla předem upozorněna na případná porušení, je stále obtížné zjistit, zda k nim došlo, zejména vzhledem k množství dalších účtů, na které byly uplatněny podobné praktiky.

Společnost Splinterlands již podala několik odvolání, aby pozastavení zrušila, přičemž 30. června dorazila záhadná zpráva z Twitteru s vysvětlením, že pozastavení bude trvalé a že další odvolání budou ignorována.

Twitter trvale zakázal účet Splinterlands za blíže neurčená porušení

Zvláštní načasování Twitteru

Chris Roberts, ředitel Splinterlands, i když je to zcela spekulativní, poukázal na načasování. Zákaz účtu společnosti odpovídal stejnému dni rozhodnutí Twitteru odhalit jeho řadu NFT k prodeji 60 milionům followerů, což činí zákaz trochu podezřelý.

https://twitter.com/SplinterBard/status/1410291297718456320

Možná Twitter využívá svůj status k rozdrcení ostatních hráčů v NFT před spuštěním svého produktu „a la“ Amazon k vyřazení jakékoli větší konkurence. Mnozí, jako Chris Roberts ze Splinterlands, věří, že by to mohla být forma cenzury, a znovu zdůrazňují potřebu platforem odolnějších vůči cenzuře, jako jsou Hive nebo Peakd.

Vzhledem k absenci konkrétnějších důkazů však toto spojení zůstává nepodložené. Od oznámení o zákazu nedošlo k žádnému novému vývoji a vzhledem k tomu, že ho Twitter neobjasnil, motivy tahu sociálního giganta a zda byl odůvodněný vyvolávají mnoho otázek.

Mezitím #freesplinterlands cirkuluje na Twitteru, protože komunita se chopilla věci a bojuje proti tomu, co považuje za neoprávněné pozastavení. Kromě toho byla Splinterlands vybrána jako hra měsíce Marketsquare, což přineslo další pozornost ze strany uživatelů Marketsquare.

Co si myslíte o rozhodnutí Twitteru trvale pozastavit účet Splinterlands?

Jak vytvořit NFT na EOS

Napsat komentář