Býčí zpráva pro Bitcoinery? Odliv BTC ze spotových burz dosáhl ročního maxima

3 min read

Bitcoinoví investoři přestali ukládat svá aktiva na burzách kryptoměn a začali je stahovat v podstatném množství a odliv dosáhl ročního maxima tvrdí on-chain data. Dále se ukázalo, že většina výběrů pocházela od retailových investorů, ale velryby a instituce také v poslední době akumulovaly BTC.

Odliv BTC z burz dosáhl ročního maxima

Data z CryptoQuant zdůraznila nedávné trendy, pokud jde o výběry a vklady bitcoinových investorů z a na kryptoměnové burzy. Jejich chování do jisté míry souvisí také s cenovými pohyby. Držitelé obecně posílají své mince ze cold peněženek na obchodní místa, když mají v úmyslu je prodat a převádět je zpět, když plánují HODL na delší dobu.

Vklady jako takové vyletěly v polovině května na nová maxima po FUD vyvolaném Elonem Muskem a Čínou. V tomto okamžiku se cena Bitcoinu již začala propadat a klesla o dalších 20 000 na přibližně 30 000 dolarů. Když se prach usadil, většina investorů snížila své vklady, ale zdá se, že v poslední době došlo k úplné změně názoru, jak ukazuje následující graf.

Býčí zpráva pro Bitcoinery? Odliv BTC ze spotových burz dosáhl ročního maxima
zdroj: Twitter

Současně se nyní zvýšil počet výběrů, což naznačuje, že investoři by nyní mohli začít HODLovat své mince. Je zajímavé, že analytická společnost také tvrdila, že „většina transakcí (5 800) pocházela od společnosti Gate_io a všechny pocházely od retailových investorů kvůli jejich relativně malé velikosti (méně než jeden BTC).“

Nakupují také velryby a instituce

Kromě menších investorů, kteří nakupují a stahují BTC z burz, další nedávné zprávy uvádějí, že totéž začaly dělat i takzvané velryby. Po krátké pauze a červnovém výprodeji nakoupily peněženky obsahující 100 až 10 000 BTC za pouhý den na začátku července zhruba 60 000 mincí. Výsledkem je, že se jejich celkový objem zvýšil na více než devět milionů BTC.

Image
zdroj: Twitter

Poptávka po prvním kanadském bitcoinovém ETF také přiměla společnost, která za ním stojí – Purpose Investments – ke koupi aktiva. Její podíly se během několika týdnů zvýšily o 30% a Purpose BTC ETF drží zhruba 22 500 mincí.

Image
zdroj: Twitter

Těžba Dogecoinu se softwarem Unmineable krok za krokem

Roman

Napsat komentář