Znepokojující znamení pro Bitcoin v krátkodobém horizontu: tok na burzy a objem obchodování

2 min read

Podle známého analytika může být vysoký tok na burzy a nízký objem obchodování příčinou obav, přinejmenším v krátkodobém časovém rámci.

Cena Bitcoinu v poslední době kolísá a není schopna rozhodnějšího pohybu v žádném směru. Minulý týden jsme zaznamenali pokles na pouhých 31 000 dolarů, abychom se zotavili a dotkli se 38 500 dolarů později.

Farmaření Chia na více počítačích (Harvester Chia)

Tok na burzy a objem obchodování vyvolává obavy

K poslední cenové akci se vyjádřil Ki Young Ju, generální ředitel kryptoanalytické firmy CryptoQuant.

„Jedna věc, která mi dělá starosti s BTC, je tok na burzy. V poslední době proudí na burzy mnoho BTC, ale objem obchodování je stále relativně nízký. BTC potřebuje větší objem obchodování, aby obsáhl rostoucí příliv.“

Znepokojující znamení pro Bitcoin v krátkodobém horizontu: tok na burzy a objem obchodování
zdroj: Twitter

Je důležité sledovat příliv a odliv na/z burzy, protože odhalují krátkodobý potenciál prodeje. Pokud je na burzách mnoho BTC, znamená to, že existuje mnoho mincí, které lze relativně rychle prodat – větší investoři si své BTC na burzách nenechávají, pokud se jich nechtějí rychle zbavit.

Pokud burzy zaznamenávají větší odliv, znamená to, že lidé přesouvají své BTC z burzy do hot nebo offline peněženek, což potenciálně naznačuje méně výrazný záměr prodat

Marketa Tesarkova

Napsat komentář