Cena 288 000 dolarů za BTC je stále ve hře říká PlanB

3 min read

Bitcoin (BTC) může v příštích třech letech stále dosáhnout průměrné ceny 288 000 USD, uvedl přesvědčený analytik PlanB poté, co BTC 12. června poklesl o 7%.

Tvůrce populárních modelů stock-to-flow nepochybuje o pokračujícím bitcoinovém bull runu.

PlanB: 288K stále ve hře

PlanB je v pohodě ohledně Bitcoinu, přestože se minci nepodařilo dostat nad 40 000 dolarů. Během minulého týdne narůstaly obavy obchodníků i externích zdrojů, které se soustředily na možnou hlubší korekci ceny BTC. PlanB na to řekl:

„$ 288K stále ve hře. Opravdu by mě překvapilo, kdyby se Bitcoin v této fázi nedotkl černé linie modelu S2FX. Bez ohledu na aktuální volatilitu budou žluté, zelené a modré tečky (mnohem) výše než červené oranžové tečky.“

Cena 288 000 dolarů za BTC je stále ve hře říká PlanB
Měsíční cenový graf vs. měsíce do halvingu. Zdroj: Twitter

Takové „překvapení“ by poskytlo vážný test modelu, který dosud mapoval růst Bitcoinu s jedinečnou přesností. Cenovka 288 000 dolarů odkazuje na průměrnou hodnotu požadovanou modelem Stock-to-Flow Cross-Asset (S2FX), zatímco předchozí verze odkazuje na skromnějších 100 000 dolarů.

V dalších komentářích PlanB poznamenal, že rok 2021 skutečně odpovídá chování z jiných cyklů, ve kterých primární kryptoměna zaznamenala ATH – 2013 a 2017.

„Odchylka se příliš neliší od roku 2013 (S2F ~ 10) nebo 2017 (S2F ~ 25), pouze obvyklá setrvačnost po halvingu.“

Těžba Dogecoinu se softwarem Unmineable krok za krokem

Bitcoin má „býčí eso v rukávu“

Mike McGlone, hlavní komoditní stratég společnosti Bloomberg Intelligence také přispěl k pozitivní náladě. V sobotu popsal klesající nabídku Bitcoinu jako „býčí eso“ pro největší kryptoměnu.

„Bitcoin má v rukávu vzestupné eso: klesající nabídka – Letošní rok následuje snížení nabídky Bitcoinu, což zvýší pravděpodobnost, že cena vzroste, pokud budou platit minulé patterny.“

Image
Cena Bitcoinu vs. změna nabídky. Zdroj: Twitter

Jeho býčí sentiment přichází, protože Taproot, označovaný jako nejdůležitější upgrade bitcoinové sítě za poslední čtyři roky, je již připraven pro aktivaci. V listopadu má Taproot nabídnout řadu vylepšení, která mimo jiné zlevní používání některých klíčových funkcí, jako jsou transakce s více podpisy.

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář