Tether čelí v USA dalšímu vyšetřování

3 min read

FUD ohledně emise stablecoinu Tether (USDT) by mohl mít novou kapitolu v podobě vyšetřování a následného trestního oznámení, které by znamenalo zásadní vývoj v zásahu americké vlády proti kryptoměnám.

Tether čelí v USA dalšímu vyšetřování

Vyšetřování amerického ministerstva spravedlnosti (DoJ) se podle agentury Bloomberg zaměřuje na záležitost, ke které došlo před lety. Vyšetřuje, zda Tether nezamlčel bankám, že transakce byly spojeny s kryptoměnami. Agentura citovala tři zdroje s přímou znalostí této záležitosti, aniž by odhalila jejich identity.

Vyšetřování bankovního podvodu

Podle jednoho ze zdrojů agentury Bloomberg by rozhodnutí o případu mohlo být učiněno brzy, přičemž vyšší úředníci nakonec určí, zda jsou obvinění oprávněná. Zatímco DoJ odmítlo komentovat, Tether zdůraznil svůj závazek ke spolupráci a transparentnosti a uvedl, že „běžně vede otevřený dialog s donucovacími orgány, včetně DoJ.“

Role Tetheru v kryptoměnovém ekosystému je významná, protože stablecoin má nejvyšší denní objem obchodování kolem 75 miliard dolarů a po BTC a ETH je třetí největší kryptoměnou na světě podle tržního kapitalizace 61,8 miliard USD.

Stablecoiny v poslední době přitahují intenzivní kontrolu ze strany regulátorů, kteří jsou znepokojeni tím, že ohrožují finanční stabilitu.

Předseda amerického Federálního rezervního systému Jerome Powell uvedl, že jedním z hlavních argumentů pro vydání digitální měny centrální banky je, že by mohla podkopat potřebu soukromých alternativ a ministryně financí Janet Yellen varovala regulační orgány, aby „jednaly rychle při zvažování nových pravidel pro stablecoiny.“

Newyorská generální prokurátorka Letitia James tvrdila, že firmy skrývají ztráty a lžou, že každý token byl podporován jedním USD a v únoru se společnost Bitfinex a několik přidružených společností dohodly na zaplacení 18,5 milionů dolarů na vypořádání pohledávek, aniž by obvinění přiznala nebo popřela.

V květnu Tether zveřejnil rezervy pro svůj stablecoin krytý dolarem a odhalil, že většina byla v komerčních papírech, což je forma nezajištěného krátkodobého dluhu, zatímco pouze menší část, přesně 2,9%, byla v hotovosti.

Tězba Chia: jak se připojit k poolu – Pooling protokol

Napsat komentář