Stepn – vydělávat peníze s teniskami NFT při běhání? Testujeme to!

3 min read

Jsou to nejdražší boty, které jsem kdy měl. Jen můj základní model aktuálně stojí kolem 500 amerických dolarů. Nemohu se ho dotknout ani ho nosit na nohou. Protože tenisky od Stepn existují pouze na mém smartphonu a jako NFT na blockchainu.

Move-To-Earn je princip, se kterým chce startup Web 3.0 udělat revoluci ve světě fitness. Vaše aplikace sleduje data GPS. Každý kilometr, který ujdu nebo uběhnu, je připsán na mé NFT tenisky jako kryptotok, ve formě GMT. Toto je nativní kryptoměna projektu Stepn. Je založen na Solana.

Stepn je jedním z nejlepších hráčů roku

Hodnota GMT se v posledních měsících zvýšila o několik tisíc procent, naposledy o téměř 50 procent dne 19. dubna 2022 a o téměř 9 procent na denní bázi v době psaní tohoto článku. Díky tomu je GMT jedním z nejlepších hráčů. Jeho tržní kapitalizace je v současné době téměř 20 miliard amerických dolarů. Stejně jako například Ryanair, Credit Suisse nebo Toyota.

Web je plný divokých příběhů o zázracích těchto tenisek NFT. Uživatel například v Google App Store uvedl, že celá jeho rodina nosí virtuální boty a vydělává si tak malý měsíční plat. Jeden z největších výrobců běžeckých bot na světě, společnost Asics, uvede 20. dubna na platformu vlastní modely , které stojí tisíce dolarů. Ostatní uživatelé si stěžují na chyby v aplikaci a někteří mluví dokonce o podvodu.

Jak rychle dostanete své peníze zpět?

Je tohle ta velká fitness revoluce? Nebo jen spekulativní pohádkový prach Web 3.0? Jak dlouho trvá, než se dostanete na počáteční cenu? Jak vhodný je systém pro každodenní použití – můžeme ho dokonce… oklamat? A co soukromí? A co by takový model znamenal pro naši společnost, kdyby se uchytil? Nemá to i úskalí?

Můj první běh je vystřízlivění. Pět kilometrů. Stepn ani jeden z nich nepočítal – navzdory aktivované GPS. Pravděpodobně chyba, která bude snad brzy opravena. Nyní celé jaro testuji boty NFT. Procházím se parky a sbírám virtuální mince. Trochu jako Super Mario … Ding Ding Ding.

El Salvador a BTC dulhopisy (Volcano Bonds)

Roman

Napsat komentář