El Salvador a BTC dulhopisy (Volcano Bonds)

3 min read

El Salvador již plánoval spuštění Volcano Bonds v březnu, ale musel to odložit .

Středoamerická země známá svými surfařskými plážemi, sopkami a nyní i BTC, učinila BTC zákonným platidlem dne 7. září 2021. Od tohoto historického dne se cestovní ruch v San Salvadoru (hlavním městě), ale i v zemi obecně, zvýšil o 30 % a je stále na vzestupu, i když je zde stále značné množství kriminality. 

Země oficiálně spustila vlastní peněženku (Chivo), pomocí které mohou občané a turisté provádět bitcoinové transakce rychle a efektivně.

Posledním krokem El Salvadoru budou Volcano Bonds, takto pojmenované kvůli husté přítomnosti sopek na území státu a také kvůli jejich funkci v systému BTC. Díky nim je stát schopen využívat zelenou energii k těžbě BTC pro svůj vlastní zájem.  

Operace Volcano Bonds

Vytvoření tohoto nápadu pramení z nápadu velmi malého státu (cca 6 milionů obyvatel) splácet svůj veřejný dluh a financovat sám sebe 

Transformace El Salvadoru na „městský stát“, v němž vládne BTC, byla velmi úspěšná, ale narušila jeho vztah s Mezinárodním měnovým fondem (MMF). Nadnárodní orgán považuje příklad středoamerického státu za nebezpečný precedens, který by mohl podkopat jeho autoritu.

Tamní ministr financí Alejandro Zelaya odložil plán, který byl původně naplánován na březen až září letošního roku. 

Státní prezident Nayib Bukele nedávno tweetoval o zpožděních v otázce BTC dluhopisů:

Dluhopisy #Bitcoin Volcano Bonds ? budou vydány u @bitfinex.

Krátké zpoždění vydání je způsobeno pouze tím, že upřednostňujeme vnitřní penzijní reformu a musíme to poslat na kongres dříve.“

Verze Acevedo

Podle toho, co Carlos Acevedo, president Centrální salvadorské bankyřekl ElSalvador.com:

„Vydání Volcano bonds je další záležitost, která se pro prezidenta komplikuje.“

Nejprve řekli v lednu, pak v březnu, pak řekli, že zákon o digitálním zboží není připraven, pak že prioritou jsou důchody, nyní otázka bezpečnosti. Myslím, že vláda si uvědomila, že neexistuje dostatečný zájem“.

Lži mají krátké nohy a jestli má pravdu, to uvidíme brzy. 

Miliardové dluhopisy plánované Bukelem s výnosem 6,5 % by byly dobré pro Salvador, kryptosvět a kapsy investorů. V tuto chvíli nám nezbývá než čekat.

Top move-to-earn hry – jak vydělat peníze fyzickými aktivitami

Roman

Napsat komentář