Blockchainové hry získaly v prvním čtvrtletí investice 2,5 miliardy dolarů

3 min read

Podle společné zprávy DappRadar a Blockchain Gaming Alliance (BGA) obdržel blockchainový herní průmysl v prvním čtvrtletí roku 2022 investice ve výši 2,5 miliardy dolarů. V dokumentu organizace uvádějí, že rok 2022 bude pro tento trh klíčový.

Investice 2,5 miliardy dolarů – blockchainové hry zažívají hype

Podle zprávy je hodnota investic zaznamenaná v prvním čtvrtletí začátkem velkého pohybu. Pokud trh dosáhne svého plného potenciálu, investice do herního sektoru by mohly skončit v roce 2022 na 10 miliardách dolarů.

Tento optimismus je odůvodněn silným vývojem investic v tomto odvětví. Například v roce 2021 se za celý rok vybralo pouze 4 miliardy dolarů. To znamená, že hry zaznamenaly 62,5 % investic roku 2021 za jediné čtvrtletí.

Investiční trend podporuje i rostoucí zájem ze strany uživatelů. Zpráva měřila tato data na základě počtu aktivních unikátních peněženek (UAW). Toto číslo dosáhlo v březnu 1,22 milionu, což představuje 52 % veškeré aktivity sektoru.

Podle zprávy bylo v prvním čtvrtletí roku 2021 pouze 61 000 aktivních herních peněženek. V důsledku toho vzrostla aktivita v herním sektoru ve srovnání mezi obdobími o výrazných 2 000 %.

Zájem o Metaverse ochlazuje

Pokud jsou blockchainové hry v silném hypu, Metaverse jde opačnou cestou. Ještě nedávno jeden ze silných trendů tohoto odvětví, zaznamenalo výrazné propady.

Objem obchodů na projektech Metaverse se v 1. čtvrtletí 2022 snížil o 12 % na 430 milionů USD. Poklesy zasáhly ceny pozemků na těchto platformách. Například Decentraland měl 40% devalvaci průměrné ceny svých pozemků.

The Sandbox zaznamenal 60% pokles objemu obchodů na své platformě, zatímco Decentraland ztratil 20% objemu. Čím nižší je zobchodovaný objem, tím větší je dojem, že trend pominul.

Nakonec zpráva také zkoumala účinky útoku na Ronin, most mezi Axie Infinity a ETH. Navzdory vysoké ztrátě 625 milionů USD byla aktivita v Axie Infinity již od začátku roku 2022 na ústupu. V lednu bylo na Axie přes 55 000 unikátních aktivních peněženek a do poloviny března toto číslo kleslo na 20 000.

Vydělávejte peníze pomocí krypto prohlížečů

Roman

Napsat komentář