Stablecoiny posilují americký dolar

3 min read

Jedna z nejdůležitějších ekonomických diskusí letošního roku se vedle Bitcoinu týká vzestupu stablecoinů, a zejména těch, které jsou navázány na americký dolar. Každý na světě volí dolary jako světovou rezervní měnu. Stablecoiny mohou pomoci uspokojit tuto poptávku zlepšením schopnosti dolaru z hlediska dostupnosti a efektivity.

Rok 2021 byl přelomovým rokem pro celkovou nabídku dolarových stablecoinů na trhu, jejichž celkový objem dosáhl téměř 140 miliard USD, což je o 401 % více než v loňském roce, ve srovnání s objemem oběžné nabídky pouze 27,67 miliard USD v lednu.

Stablecoiny posilují americký dolar

Z cirkulující nabídky dominují na trhu dolarových stablecoinů Tether a USDC, vydaný společností Circle. Tether představuje téměř 55 % celkové cirkulující nabídky, zatímco USDC tvoří téměř 30 %, jen v tomto roce více než zdvojnásobil svůj podíl na trhu.

Stablecoiny posilují americký dolar

Růst cirkulující nabídky USDC se letos zrychlil a překonal původní prognózy společnosti Circle na konec roku 2021. Circle očekává, že do roku 2023 bude mít v oběhu USDC 194 miliard dolarů. Toto tempo růstu a poptávka po dolarových stablecoinech, které budou i nadále představovat vyšší podíl na celkové dolarové nabídce, je jedním z hlavních důvodů, proč se nadále zaměřujeme na rozvoj regulace stablecoinů.

Tento růst nutí vládu USA, aby zvážila partnerství veřejného a soukromého sektoru. Nyní, když kombinovaný objem převodů Tether a USDC přesahuje 5 bilionů dolarů, stávají se dolarové stablecoiny příliš velkým případem použití, než aby je bylo možné ignorovat.

Stablecoiny posilují americký dolar

Stablecoiny se stávají stále důležitější součástí ekonomiky Bitcoinu / kryptoměn a umožňují obchodníkům na burzy vkládat a vybírat dolary, stejně jako umožnit obchodníkům / spekulantům půjčovat si za jejich aktiva.

Jen od dubna klesly marže futures kontraktů na kryptoměny ze 70 % na 45 %, což znamená, že obchodníci se stále více nemusí obávat poklesu hodnoty zajištění, když trh klesne.

Stablecoiny posilují americký dolar

Současný objem bitcoinových futures krytých stablecoiny je 7,21 miliardy dolarů.

Stablecoiny posillují americký dolar

Exponenciální růst pozorovaný u stablecoinů přichází v době, kdy USA pořádají slyšení v Kongresu o digitálních aktivech a stablecoinech. Jedna pasáž z jednání vynikla:

 Toto byla nejdůležitější výměna názorů celého slyšení před americkým Kongresem.

Video pojednávalo o tom, jak vzestup stablecoinů v kryptoprůmyslu vlastně posiluje pozici dolaru jako světové rezervní měny a zvyšuje poptávku po dolarech. Empiricky se zdá, že tomu tak je.

První SMS na světě byla prodána jako NFT za 150 000 dolarů

Roman

Napsat komentář