První SMS na světě byla prodána jako NFT za 150 000 dolarů

3 min read

Neznámá osoba zakoupila nezaměnitelný token SMS zprávy zaslané 3. prosince 1992 zaměstnanci mobilního operátora Vodafone Richardu Jarvisovi.

NFT první SMS zprávy prodán za 150 000 dolarů

21. prosince byl ve Francii na aukci Aguttes prodán nezaměnitelný token (NFT), spojený s první SMS zprávou na světě, která byla odeslána 3. prosince 1992. Částka transakce byla 132,6 tisíce eur (150 tisíc dolarů).

Vůbec první SMS zprávu poslal před 29 lety programátor Neil Papworth svému kolegovi z Vodafonu Richardu Jarvisovi. Text zprávy se skládal ze dvou slov: Veselé Vánoce.

Ke slávě SMS se přidalo i to, že trvalo devět let, než ostatní sítě měly schopnost odesílat a přijímat SMS. Tento krok je dalším příkladem schopnosti NFT tokenizovat a digitálně uchovávat historii.

Ekosystém NFT urychlil přijetí kryptoměn a posun k mainstreamu, protože korporace nacházejí případy použití v rámci svých stávajících obchodních modelů. Jen minulý týden oznámil výrobce sportovního oblečení Adidas uvedení kolekce NFT „Into the Metaverse“. Byla vyprodána během několika minut s výdělkem 23 milionů dolarů.

Jen několik dní před vstupem do tohoto sektoru firmou Adidas koupila také společnost Nike sběratelskou značku RTFKT, což signalizuje silný zájem o metaverzum a NFT.

Shibarium – řešení pro škálování Shiba Inu „již brzу“

Roman

Napsat komentář