Solitaire Duel – blockchainová hra na EOS

5 min read

Dnes se věnujeme dApp Solitaire Duel – s největší pravděpodobností nejlepší blockchainovou solitaire hrou vůbec.
Tradiční hra Solitaire je velmi populární od doby, kdy Microsoft spustil svou verzi pro Windows. Od té doby to byla perfektní hra na zabíjení (volného) času v kancelářích po celém světě a testování kombinačních schopností hráče.

Solitaire Duel je stejný, ale odlišný od ostatních verzí Solitaire. Přidáním blockchainu a herních mechanismů pro více hráčů se hra stává zcela novým řešením, díky čemuž je ještě návykovější než dříve.

Základní pravidla hry platí také pro Solitaire Duel. Cílem hry Solitaire je v podstatě vybudovat čtyři hromádky karet na takzvaném build stole. Tyto hromádky je třeba seřadit podle typu (srdce, diamanty, piky, kluby) a vzestupně, počínaje esy jako základem.

Solitaire Duel - blockchainová hra na EOS


V čem se Solitaire Duel liší?

I přes slušné solitaire dovednosti se stává, že hra je neřešitelná. To je způsobeno skutečností, že počáteční nastavení karty je náhodné. Solitaire má proto trochu hazardní charakter. Existuje několik strategií, které zvyšují šanci uspět, ale nakonec je to většinou otázka pravděpodobností.

To je místo, kde hraní Solitaire Duel sleduje jiný přístup. V Solitaire Duel lze vyhrát hru, i když je nastavená karta neřešitelná. Velkým rozdílem je jeho režim proti hráči. Hráč dostane přiřazeného konkurenta a oba musí vyřešit stejné uspořádání. Faktor konkurence abstrahuje faktor hazardu a dodává další motivaci hrát znovu a znovu. Abychom vyhráli, je nutné pouze získat více bodů než soupeř – snadněji se to řekne, než udělá.

My Crypto Heroes a herní svět na blockchainu

Zásady bodování

Skóre hráče se určuje sbíráním nebo ztrátou bodů následovně:

  • Každá karta naskládaná na jinou, odhalující novou kartu, přináší +20 bodů.
  • Každá karta umístěná na hromádce přináší +50 bodů.
  • Čas každé hry je omezen na 5 minut. Hráči dostanou body za ukončení hry, než vyprší čas. V mnoha případech časové skóre dělá rozdíl mezi výhrou a prohrou.
  • V případě, že jste listovali všemi kartami na hromádce bez použití jakékoli, vaše skóre se zmenší o 20 bodů.

Měli mít na paměti několik zásad bodování. Kromě nejlepšího možného uspořádání karet byste měli dosáhnout maximálního konečného skóre následujícím způsobem:

  • Hrajte rychle a nepodceňujte body za časové skóre. V případě, že hra skončí předčasně je pravděpodobnost dokončení soupeře také poměrně vysoká. Čím rychleji si uvědomíte, že je konec a hru ukončíte, tím větší je šance, že získáte vyšší body za časové skóre než konkurent.
  • Dokonce i -20 bodů, které jednou získáte za listování hromádkou, může v těsných zápasech změnit výsledek.
  • Pokud si myslíte, že hra skončila a již nelze přesunout žádnou kartu, ujistěte se, že na hromádky nelze dát opravdu nic. Obzvláště když máte velké hromádky, lze snadno přehlédnout jednu nebo dvě jednotlivé karty.
  • K dispozici je tlačítko Zpět pro zrušení posledního provedeného tahu. V případě, že máte na výběr ze dvou možností a vybraná nepřináší žádný pokrok, pak clikněte na „Back“ a zkuste druhou možnost.

Jelikož je to blockchainová hra – co stojí hraní?

Aby hráč mohl hrát SD, musí za každé kolo zaplatit vstupní poplatek. Vyhraný zápas vede k prize money, které jsou samozřejmě vyšší než zaplacený poplatek. Sledování výsledků zápasů i převod poplatků a prize money se provádí a zajišťuje prostřednictvím smart kontraktů na blockchainu EOS.

Je zde pět různých úrovní. Všechny mají odlišné vstupné a prize money . Úrovně: Dřevo (Vstupní poplatek: 0,0006 EOS; Cena: 0,001 EOS), Bronz (Vstupní poplatek: 0,03 EOS; Cena: 0,05 EOS), Stříbro (Vstupní poplatek: 0,12 EOS; Cena: 0,2 EOS), Zlato (Startovné: 0,3 EOS; cena: 0,5 EOS), diamant (vstupní poplatek: 1,2 EOS; cena: 2 EOS).

Solitaire Duel - blockchainová hra na EOS

Hráči mohou očekávat, že konkurence bude na vyšších úrovních tvrdší, protože zkušení hráči budou mít větší jistotu, že vyhrají, a proto budou více riskovat. Začátečníci tedy možná nebudou chtít hrát nejdříve diamant. Ale jít na nižší úrovně stojí tak méně, že ztráta „neublíží“ a výhra je ještě zábavnější, než hrát bezplatnou verzi Solitaire bez konkurence.

Solitaire Duel lze hrát nejlépe prostčednictvím peněženky Wombat, kde si v pravo dole kliknete na Games a najdete SD.

Napsat komentář