„Fyzický bitcoin“ v Escape from Tarkov

3 min read

Escape from Tarkov je MMO FPS RPG, tj. masivní multiplayerová online střílečka z pohledu první osoby. Tato hra hostí vlastní herní tržiště s nástroji a vybavením a nabízí „fyzický bitcoin“ těm, kteří splní konkrétní mise.

Ve skutečnosti nejde o skutečný bitcoin, ale o herní tokeny, z nichž každý má odpovídající hodnotu 0,2 skutečného bitcoinu. Kupní síla těchto „fyzických bitcoinů“ je proto proměnlivá, protože se mění podle skutečné hodnoty BTC, která je sama o sobě proměnlivá a jejich držení je omezeno na maximální počet 3 „fyzických bitcoinů“ na jednou soukromou vojenskou společnost.

Tyto interní tokeny lze použít k nákupu digitálních položek ve hře, protože jsou ve skutečnosti interní měnou samotné hry, nebo si je lze vyměnit s ostatními uživateli na interním trhu.

Nelze je tedy převést na skutečné BTC nebo vyjmout ze hry, ale lze je použít pouze v rámci samotné hry. Nejedná se také o tokeny založené na blockchainu nebo vydané na jakýkoli blockchain, ale jednoduše o kredity ve hře, které jsou rozpoznávány pouze ve hře samotné.

DeFi: Počátek

Trh v Escape from Tarkov

Jde o to, že jeho vnitřní trh je velmi významný právě proto, že se tak mohou hráči vyzbrojovat, takže jeho fyzické bitcoiny hrají zásadní roli, i když s reálnými bitcoiny nemají nic společného. Na tomto vnitřním trhu je možné nejen nakupovat materiály a zařízení, ale také je prodávat. Ve skutečnosti je dokonce možné obchodovat s jinými materiály a zbožím.

Hra hostí „bleší trh“, který umožňuje uživatelům vyměňovat si různé digitální předměty užitečné ve hře, a k jejich výměně se používá fyzický bitcoin.

Escape from Tarkov byl sputěn před několika lety a má stále úspěch. Jeho hyperrealismus je přitažlivý, což je možná důvod, proč bylo rozhodnuto vytvořit uvnitř token, který představuje skutečnou měnu, jako je bitcoin. A kdo ví, s budoucím vývojem by vývojáři mohli přijít se speněžením tokenů. Nebo budou skupovat vybavení nedočkavci za fiat měny, jako se to děje v jiných hrách s tokeny nebo tržištěm.

Roman

Napsat komentář