Slovinsko je nejpřívětivějším národem pro kryptoměny na světě, na druhém místě je Česká republlika

4 min read

Výzkum, který provedla letecká společnost Fast Private Jet, odhadl, že středoevropská země – Slovinsko – je celosvětově nejpřátelštějším státem vůči kryptoměnám. Navíc její hlavní město – Lublaň – je nejvstřícnější destinací v Evropě pro podniky s digitálními aktivy

Nejpřátelětější země ke kryptoměnám – Slovinsko, Česká republika a Argentina

Italská letecká společnost Fast Private Jet provedla globální studii, aby zjistila, které země mají nejvíce míst, kde jsou kryptoměny přijímány jako platební metoda. Na prvním místě se umístilo Slovinsko a na druhém místě Česká republika. Argentina, Japonsko, Španělsko a Kolumbie ukončili první šestku.

Hlavní město Slovinska – Lublaň – je nejpřívětivější destinací pro kryptoměny v Evropě. V současné době má více než 137 podniků a 584 různých míst, která umožňují platby digitálními aktivy, její největší nákupní centrum se jmenuje „BTC City“.

Can you pay with Bitcoins in Slovenia?

Praha – hlavní město České republiky – je druhou nejpřívětivější evropskou destinací pro kryptoměny. Mezi její krypto atrakce patří kavárna Paralelni Polis, kde zákazníci mohou platit pouze v BTC.

First bitcoin coffee is in Prague – visit Paralelni Polis | Welcome to  Prague

Třetím nejvíce kryptoměstským městem v Evropě je španělský Madrid, zatímco Malta se umístila na konci této statistiky.

Studie Fast Private Jet se dotkla i USA. Ukázalo se, že New York, Los Angeles a San Francisco mají nejvíce restaurací, kaváren a podniků, které přijímají kryptoměny jako platební metodu.

Není překvapením, že Čína patří mezi země s nejméně krypto přívětivými podmínkami na celém světě. V loňském roce místní úřady uvalily úplný zákaz veškerého úsilí o digitální aktiva na čínské půdě. Omán, Egypt, Alžírsko, Katar, Irák, Tunisko, Maroko a Bangladéš mají také nepřátelský postoj k průmyslu a umístily se vedle Číny.

Začátkem tohoto měsíce výzkum Coincub odhadl, že Německo je nejpřátelštější zemí pro kryptoměny pro 1. čtvrtletí 2022, zatímco Singapur a USA jsou druhé a třetí. Studie společnosti se však od studie Fast Private Jet lišila, protože zvažovala faktory, jako jsou zákony o kryptoměnách v různých zemích, počet případů podvodů a dostupnost kurzů digitálních aktiv.

Slovinsko patří mezi země „nejpřipravenější na kryptoměny“.

Není to poprvé, co si středoevropský národ našel své místo v podobných studiích. V loňském roce platforma digitálních aktiv – Crypto Head – určila , že Slovinsko je s indexem 5,96 sedmou zemí „nejpřipravenější na kryptoměny“.

K provedení výzkumu společnost zkombinovala několik faktorů, včetně ročního vyhledávání kryptoměn na Googlu na 100 000 lidí a počtu bankomatů.

Vzhledem k tomu, že USA mají přes 30 000 krypto automatů, nebylo divu, že si udržely první pozici. Zajímavé je, že středomořský ostrov Kypr se umístil na druhém místě.

Analytik označil nejlepší play-to-earn hry, na které v květnu dávat pozor

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář