Sky Mavis získává zpět 5,7 milionu dolarů z hacku Ronin Bridge

3 min read

Sky Mavis, tým stojící za Axie Infinity, udělal zásadní průlom při vymáhání 5,7 milionu dolarů v souvislosti s hackem Ronin Bridge v roce 2022. To bylo možné díky společnému úsilí s norskými úřady.

Sky Mavis získává zpět 5,7 milionu dolarů z hacku Ronin Bridge

Sky Mavis prozradila, že norský Økokrim, centrální jednotka pro boj s ekonomickými a ekologickými zločiny, zmrazil a vrátil zpět získané prostředky. Toho bylo dosaženo prostřednictvím koordinovaného úsilí mezi donucovacími orgány, právními poradci, účetními a forenzními týmy blockchainu, jako je Chainalysis. Sky Mavis veřejně vyjádřila vděčnost jak Økokrimu, tak FBI za jejich klíčovou roli při sledování finančních prostředků.

Sky Mavis získává zpět 5,7 milionu dolarů z hacku Ronin Bridge

Kromě 5,7 milionu dolarů Sky Mavis oznámila, že orgány činné v trestním řízení zmrazily dalších 40 milionů dolarů v oddělených aktivech souvisejících s případem. Tým však objasnil, že proces obnovy aktiv bude nějakou dobu trvat a nebyl uveden žádný konkrétní časový plán. Pokud jde o to, jak budou vrácené prostředky rozděleny, Sky Mavis uvedla, že 15 % bude použito na pokrytí nákladů vzniklých během úsilí o vymáhání. Zbývajících 85 % bude umístěno do pokladnice Axie Infinity.

Hack Ronin Bridge

Hack Ronin Bridge, ke kterému došlo 29. března 2022, je jedním z největších narušení bezpečnosti v kryptosvětě. Toto zneužití vedlo k nezákonnému výběru 173 600 ETH a 25,5 milionů USD Coinů. Sky Mavis v reakci na to zahájila kolo financování vedené Binance, které v dubnu 2022 vybralo 150 milionů dolarů. Tým od té doby posílil zabezpečení sítě Ronin přidáním dalších validátorů, jako je Google Cloud.

Navzdory hacku si síť Ronin společnosti Sky Mavis nadále vede ve světě blockchainových her velmi dobře. Díky aktualizacím od svých vlajkových titulů a pokračujícímu zapojení hráčů platforma nedávno překonala 20 milionů unikátních adres. Tento úžasný počin podtrhuje dominanci Ronin ve Web3 hrách, taženou růstem Pixels a její stále oblíbenější hrou Axie Infinity. 

Marketa Tesarkova

Napsat komentář