Průvodce 3. sezónou Wild Forest

7 min read

Ať už jste nový nebo zkušený hráč Wild Forest, tento průvodce obsahuje vše, co potřebujete vědět, abyste mohli začít hrát hru zdarma v sezóně 3: The Power of Battle.

Pokud se chcete ponořit do 3. sezóny mobilní karetní RTS Wild Forest, pak by vám tento článek měl pomoci snadno začít hrát a užívat si toho, co tato poslední sezóna nabízí.

Wild Forest: Jak začít

Průvodce 3. sezónou Wild Forest

Každý, kdo je v tomto free-to-play titulu úplně nový, si bude muset nejprve stáhnout hru na zařízení se systémem Android nebo iOS. Pokud používáte Android, měli byste být schopni najít hru v Obchodě Play, zatímco uživatelé iOS budou muset ke hře přistupovat pomocí TestFlight.

Jakmile si hru stáhnete a otevřete, uvítá vás přihlašovací obrazovka, kde si můžete vybrat, zda chcete hrát jako host nebo s účtem Mavis. Pokud chcete z této sezóny a budoucího obsahu vytěžit maximum, budete chtít propojit svůj účet Mavis. Tato možnost vás přenese mimo hru do vašeho prohlížeče, kde si budete moci připojit svůj účet. Pokud žádný nemáte, nebojte se, protože tento proces je jednoduchý díky zahrnutí možností sociálního přihlášení, které zahrnují Facebook, Google a Apple. Účet si můžete vytvořit také připojením své peněženky Ronin Wallet. Jakmile to uděláte, budete vyzváni, abyste propojili svůj nově vytvořený účet Mavis s titulem Web3 běžícím na Roninu, poté se můžete vrátit zpět do hry a začít svou cestu.

Podrobnosti o sezóně

Průvodce 3. sezónou Wild Forest

Jakmile vstoupíte, budete mít možnost dozvědět se více o Sezóně 3: The Power of Battle, která byla spuštěna začátkem tohoto měsíce. I když už určitě existují zkušení hráči, kteří znají nejlepší taktiku vedoucí k vítězství, buďte si jisti, že pokud jste noví, přidali jste se ve správný čas, protože tato sezóna je sezónou, ve které se vývojáři zaměřují na poskytování zkušeností bez ohledu na úroveň dovedností.

V souladu s vytvářením příjemného zážitku pro všechny, včetně nových hráčů, se nyní Premium Battle Pass odemyká snadněji než dříve, takže máte větší šanci získat přístup k odměnám, které nabízí. Navzdory názvu, který naráží na potenciální nutnost zaplatit za odemčení předem, je Battle pass pro tuto sezónu rozdáván čistě na základě vašeho výkonu. Způsob, jakým hráči odemknou Premium Battle Pass v příští sezóně, se bude pravděpodobně lišit, protože stále existuje bezplatná cesta, ve které můžete získávat odměny.

Jak ukazuje obrázek výše, k odemknutí Battle Passu této sezóny budete muset vyhrát 3 bitvy během 10 dní, dokud sezóna stále běží. Tyto dny nemusí jít po sobě, takže žádný tlak na dosažení tohoto cíle po dobu 10 dnů. Dokud je v sezóně 10 dní, ve kterých se vám podařilo vyhrát 3 bitvy, jste na cestě k odemknutí odměn, které tento prémiový bitevní pas nabízí.

Stejně jako v případě bezplatné cesty budou odměny, které si můžete nárokovat s Premium Battle Pass, záviset na množství Glory (slávy), kterou máte. Glory se hromadí plněním různých úkolů, jako je vyhrávání určitého počtu her, zajmutí určitého počtu jednotek, postavení 20 budov a další.

Pokud jste novým hráčem, budete si muset samozřejmě nejprve projít tutoriálem, než zahájíte svůj bojový grind. Jednoduše klepněte na „TO BATTLE“ na hlavní obrazovce a začněte výukový program.

Základní hratelnost Wild Forest

Průvodce 3. sezónou Wild Forest

Jak zjistíte v tutoriálu, základní hra se skládá z 1v1 PvP bitev na bitevním poli, které lze kompletně zobrazit na jediné obrazovce, což znamená, že nebudete muset pohybovat kamerou, abyste viděli veškerou akci, která se děje. Co však omezuje váš výhled, je denní a noční cyklus hry, takže pokud je den, pak je viditelná celá mapa, ale pokud je noc, nevidíte nepřátelské jednotky, dokud se k nim nedostanete dostatečně blízko. Vaše armáda se skládá z jednotek založených na kartách, které při nasazení spotřebovávají Manu, což je zdroj, který se časem automaticky doplňuje. Můžete nařídit jednotce, aby zaútočila na nepřítele přejetím z vaší jednotky na nepřátelskou, nebo dvojitým klepnutím na určitou oblast, aby se tam dostaly všechny vaše jednotky.

I když máte dostatek Many, nebudete moci jednoduše napadat nové jednotky na mapě, protože rychlost, s jakou můžete přivolat nové válečníky, závisí na vašich kasárnách. Zde se dobývání území stává klíčovým, protože na mapě jsou určité sloty, které hráči využívají k budování nových staveb, včetně více kasáren, které vám pomohou rychleji postavit armádu. Jak budete postupovat po mapě směrem k soupeři, vaše jednotky budou moci převzít kontrolu nad územími, která mají jeden nebo dva sloty pro stavbu kasáren, věží a dolů. Věže se používají k obraně, zatímco doly vám pomohou rychleji získat vaši Manu. Budete muset přesunout své jednotky na označené území, abyste je mohli začít obsazovat.

Jednotky ve Wild Forest

Průvodce 3. sezónou Wild Forest

Existuje několik různých jednotek, které můžete vyvolat, ale které jednotky budete mít, bude záviset na vašich kartách ve vašem přizpůsobitelném Battle Decku. Karty jednotek jsou rozděleny do 3 úrovní, přičemž vyšší úroveň znamená silnější jednotky. Vytváření jednotek vyšší úrovně během zápasu vyžaduje modernizaci vašich kasáren. Na obrazovce Battle Deck můžete najít více informací o schopnostech a bojových statistikách vašich jednotek, abyste získali lepší představu o jejich silných a slabých stránkách, a mohli nastavit správnou vítěznou strategii. Každá karta má limit jednotek, což znamená, že existuje pouze omezený počet jednotek, které můžete pomocí této karty použít v bitvě. Pokud se chcete dostat přes tento limit, budete muset do svého balíčku přidat více karet představujících stejnou jednotku. Statistiky každé karty  lze vylepšit vyrovnáním karty pomocí zlata a shardů jednotek, herních měn, které získáte prostřednictvím Battle Passu, ale také prostřednictvím Trophy Road, systému progrese, který vás odměňuje za vaše úspěchy.

Vzhledem k tomu, že hra je pro tuto sezónu stále v otevřené beta verzi, můžete vydělávat různá aktiva, která budou převedena na balíčky, které budete moci otevřít, jakmile se titul Web3 oficiálně dostane na mainnet, což vám umožní potenciálně získat NFT představující karty jednotek, vzhledy, a možná i víc. Hráči se mohou těšit na spuštění mainnetu ve 2. čtvrtletí 2024.

 

Marketa Tesarkova

Napsat komentář