Telegram zavádí měnu Stars pro digitální služby a další

3 min read

Telegram oficiálně spustil svou vlastní in-app měnu  s názvem Stars spolu s novou aktualizací, která umožňuje robotům a mini aplikacím prodávat digitální zboží a služby. Vývojáři je budou moci proměnit na TON.

Telegram zavádí měnu Stars pro digitální služby a další

Proč Telegram přidává vlastní in-app měnu?

Podle oznámení na jejich oficiálním blogu je důvodem přidání této nové měny provádění plateb za digitální zboží a služby pomocí robotů a mini aplikací. Zatímco podniky byly schopny přijímat platby a prodávat fyzické produkty na Telegramu pomocí robotů a miniaplikací, pro digitální zboží nebylo kam jít.

Díky aktualizaci platformy z tohoto měsíce však Telegram nyní může podporovat také platby za digitální produkty, a proto zavedl tuto novou měnu, která je údajně v souladu s nejnovějšími zásadami obchodu s aplikacemi Google a Apple. Fyzické produkty se budou i nadále prodávat tradičně jako dříve, zatímco tvůrci digitálního zboží a služeb budou nyní moci vydělávat mnohem více než dříve díky přístupu k obrovské uživatelské základně více než 900 milionů potenciálních zákazníků.

Jak získat Stars

Stars lze získat prostřednictvím nákupů v aplikaci v Obchodě Play a App Store, ale můžete si je koupit také prostřednictvím PremiumBot. Jakmile je budete mít, můžete je začít utrácet za různé digitální produkty, včetně položek v telegramových hrách, e-knihách a dalších.

To také znamená, že pokud používáte bota a mini aplikaci k prodeji různých digitálních produktů, budete moci obdržet tuto měnu jako platbu. V budoucnu se však plánuje zavedení více funkcí a případů použití, mezi které bude patřit možnost darovat měnu tvůrcům obsahu, kterým projevíte svou podporu.

Příspěvek na blogu uvádí, že vývojáři budou brzy moci prostřednictvím platformy Fragment vybírat Stars získané od botů v Toncoinech (TON). TON se nachází v top 10 nejhodnotnějších kryptoměn podle tržní kapitalizace, přičemž cena jednoho tokenu se v době psaní tohoto článku pohybovala kolem 7,12 USD.

Telegram zavádí měnu Stars pro digitální služby a další

Jedna z herních součástí tohoto rostoucího ekosystému, Hamster Kombat, nedávno údajně dosáhla 100 milionů hráčů, s plány na spuštění vlastního tokenu v červenci tohoto roku. Přitažlivost hry spočívá v jednoduché mechanice. Hráči ťukají na své obrazovky a zapojují se do aktivit s tématem křečků.

 

Marketa Tesarkova

Napsat komentář