Sektor kryptoměn v poslednách dnech zasáhla série hackerských útoků

3 min read

V posledních dnech došlo v krypto sektoru ke třem útokům hackerů. Postižena je decentralizovaná kryptoměnová burza SushiSwap, platforma DeFi Terraport Finance a jihokorejská obchodní platforma GDAC. Celkem bylo ukradeno více než 15 milionů dolarů. To je zatím bilance za duben

SushiSwap s chybou ve smart kontraktu

Blockchainová bezpečnostní společnost Peckshield informovala o neobvyklé aktivitě související s funkcí schvalování ve smart kontraktu SushiSwap. Rychle se ukázalo, že hacker využil chybu během několika hodin k tomu, aby ukradl přibližně 3,3 milionu amerických dolarů.

Jared Gray, hlavní vývojář v SushiSwap, vyzvaluživatele DEX, aby zrušili oprávnění ke všem smart kontraktům protokolu. Uživatelé mohou najít na GitHubu seznam všech dotčených adres. Krátce nato oznámil Gray první úspěch: „Obnovili jsme více než 300 ETH.“ Zda se vývojovému týmu podaří získat zpět i zbývající prostředky, se teprve uvidí.

Terraport Finance ztrácí 2 miliony USD

Platforma DeFi založená na Terra Luna Classic, Terraport Finance, také ohlásila útok na vlastní peněženku likvidity. „Tým v současné době vyšetřuje toto porušení a byla přijata opatření k zajištění protokolu,“ vysvětlil Terraport na Twitteru.

Hacker ukradl kolem 2 milionů dolarů v Terra Luna Classic (LUNC) a peníze již poslal na Binance a další kryptoměnové burzy, uvádí zpráva. Incident vyvolal rozruch v komunitě, protože projekt před spuštěním neměl proveden žádný audit.

Kryptoburza GDAC pčišla o 23 procent aktiv

Také GDAC, jihokorejská kryptoburza, která zpracovává transakce token-to-token, ztratila přes 13,1 milionu dolarů v Bitcoinech, Etherech, Wemixu a USDT – celkem 23 procent aktiv GDAC.

Po útoku byly výběry a vklady zablokovány. GDAC vyzvala ostatní obchodní platformy, aby blokovaly příchozí transakce z podezřelých adres.

Krypto hacky jsou stále úspěšnější

V polovině března došlo k „flash loan ataku“ na platformě DeFi Euler Finance. S téměř 200 miliony dolarů v ukradených prostředcích je to zatím největší hack v tomto roce.

V roce 2022 kyberzločinci ukradli přibližně 3,8 miliardy amerických dolarů – zatím nejúspěšnější rok vůbec. Obzvláště vážné následky měl hack Ronin Bridge z blockchainové hry Axie Infinity a útok na protokol Solana DeFi Mango Markets.

Zmeškali jste airdrop Arbitrum? Připravte se na zkSync – jak to funguje

Roman

Napsat komentář