Důležité události tento týden, které mohou ovlivnit kryptoměny

5 min read

Krypto trh zatím ukázal svou býčí stránku v novém obchodním měsíci dubnu. V průběhu výrazně nižších než očekávaných hodnot inflace v USA byla cena Bitcoinu (BTC) spolu s rostoucím americkým akciovým trhem schopna pokračovat v pozitivním trendu z posledních několika týdnů a dosáhla nového maxima za rok na 31 050 amerických dolarů. Druhá největší kryptoměna, Ethereum, také pokračovala ve zotavení ceny v průběhu úspěšné aktualizace Shapella a vystoupala na nové historické maximum 2 135 amerických dolarů. Statisticky býčí měsíc duben se tak zatím naplno projevil. Kromě dobrých ekonomických dat se na celém kryptotrhu podle očekávání pozitivně podepsala i slabost amerického dolarového indexu (DXY).

Tento týden budou relevantní následující ekonomická data

Obchodní týden začíná v úterý údaji o udělených stavebních povoleních v USA. Konečné spotřebitelské ceny pro Evropu za březen budou následovat v polovině týdne. Zápis z posledního rozhodnutí ECB o úrokových sazbách bude zveřejněn ve čtvrtek brzy odpoledne. Později odpoledne účastníci trhu očekávají zveřejnění nejnovějších údajů o prodeji stávajících domů ve Spojených státech.

Stavební povolení v USA začátkem týdne

Úterý, 18. dubna 2023: Ve 14:30 (SEČ) bude prezentován konečný počet stavebních povolení za měsíc březen. Počet udělených povolení je považován za hlavní ukazatel pro americký trh s bydlením. V poslední době byl počet nových stavebních povolení opět nad očekáváním odborníků, což hovoří pro mírné oživení na krizí zmítaném realitním trhu. Ve srovnání s předchozím měsícem však analytici očekávají pokles z 1,550 milionu v březnu na 1,450 milionu pro aktuální obchodní měsíc duben. Poté, co byly zveřejněny poslední údaje, cena Bitcoinu reagovala pozitivně a zvýšila svou hodnotu. Pokud je však počet udělených stavebních povolení pod očekáváním, jak předpovídají odborníci, mohla by následovat korekce kurzu amerických akciových indexů a také umožnit konsolidaci kryptotrhu.

Údaje o inflaci pro eurozónu

Středa 19. dubna 2023:V 11:00 (SEČ) budou představeny konečné spotřebitelské ceny pro eurozónu v březnu. V předběžném zveřejnění z 31. března byly údaje o inflaci 6,9 procenta, což je o 0,2 procentního bodu méně než prognóza 7,1 procenta. Experti také u konečných údajů očekávají míru inflace 6,9 ​​procenta. Pokud se očekávání naplní nebo je dokonce pod očekáváním analytiků, měl by trh pozitivně ovlivnit ceny na akciovém a kryptotrhu, podobně jako minulý týden po zveřejnění klesající americké inflace. Pokud by byly naopak spotřebitelské ceny nad prognózou analytiků, byl by to další průšvih v boji s inflací v Evropě. V důsledku toho by ceny na finančních trzích mohly směřovat na jih a mít negativní dopad na cenu Bitcoinu.

Zápisy ze zasedání ECB poskytují informace o postoji Evropské centrální banky

Čtvrtek 20. dubna 2023: Ve 13:30 (SEČ) zveřejní hlavní měnové hlídky v eurozóně přepis posledního zasedání centrální banky 16. března. Po zvýšení základní sazby o dalších 50 bazických bodů doufají pozorovatelé trhu v další poznatky do budoucí úrokové politiky ECB. Jakýkoli náznak méně přísné měnové politiky ze strany Evropské centrální banky v budoucnu by měl mít pozitivní dopad na akciové indexy v Evropě. Vzhledem k tomu, že se Bitcoin po posledním zvýšení úrokových sazeb v Evropě vyvíjel pozitivně, uvidíme, jaký dopad by mohly mít nové ukazatele zachování jestřábí úrokové politiky. Investoři by měli sledovat vývoj měnového páru euro-dolar. Pokud bude euro nadále posilovat a tím oslabovat americký dolar, kryptotrh by mohl těžit a nadále posilovat.

Další údaje z amerického trhu s bydlením

V 16:00 (SEČ) Národní asociace realitních kanceláří oznamuje nejnovější čísla prodejů stávajících nemovitostí za měsíc březen. Tyto údaje jsou důležitým ukazatelem stavu amerického trhu s bydlením. Pokud jsou údaje o tržbách nad očekáváním odborníků, znamená to rostoucí spotřebitelské výdaje a stabilizaci americké ekonomiky. Pokud by se prognózy minuly, bylo by to potvrzením, že trh s bydlením bude nadále ochlazovat. V předchozím měsíci byly údaje o prodeji výrazně nad odhady odborníků a způsobily růst cen na amerických akciových a krypto trzích. Pokud by zveřejněná čísla opět překonala odhad, který byl oproti předchozímu měsíci snížen na 4,50 milionu, americký dolar by měl stejně jako v nedávné době nadále klesat, což by se mělo opět pozitivně projevit na ceně kryptoměn.

Nejlepší bitcoinové mixéry 2023

 

Roman

Napsat komentář