Sandbox představuje Game Maker 0.10

3 min read

Sandbox Game Maker 0.10 je na světě a představuje vylepšené nástroje pro tvorbu, nová pravidla, 3 nové herní šablony, jako je Tower Defense, a mnoho dalšího.

Sandbox představuje Game Maker 0.10

Co je nového ve verzi Sandbox Game Maker 0.10?

Nejnovější verze softwaru  vylepšuje stávající chování a komponenty které vycházejí z prosincového Game Makeru 0.9, a zároveň přidává nové chování a komponenty, které tvůrcům pomáhají vyvíjet rozmanitější hru než kdykoli předtím. Existují také nová pravidla, která pomáhají zefektivnit hru a zároveň nabízejí více prostoru pro přizpůsobení HUD. Vývoj je nyní přístupnější bez ohledu na úroveň vašich dovedností díky upgradovaným nástrojům pro tvorbu.

Sandbox představuje Game Maker 0.10

Nové chování a komponenty

Mezi nové přírůstky patří chování Spawn Point Behavior, Projectile Behavior, Raycast Component, Multi a Void a také vylepšené Consumables (sběratelná komponenta).

  • Spawn Points: Umožní vám sestavit týmy a zároveň poskytují možnost upravit výchozí vybavení a nastavení avatarů. Můžete také posílat zprávy každému týmu pomocí týmového vysílání.
  • Projectile Behavior: Umožňuje konfigurovat vlastní nastavení, jako je trajektorie, gravitace, síla, velikost srážeče, VFX a další.
  • Raycast: Hráči mohou zamířit a kliknout, aby vyslali paprsek, který vyšle zprávu při kolizi s objektem v určitém rozsahu, což vývojářům umožňuje vytvářet různé spouštěče a animace užitečné pro hádanky a potenciálně další typy her.
  • Multi a Void: Umožňuje hráčům ničit a vytvářet bloky s přesným spawnováním. Spotřební doplňky byly vylepšeny tak, aby tvůrci mohli spustit cokoli chtějí, když je spotřebován předmět z inventáře.

Nová pravidla a nástroje pro tvorbu

Nově přidaná pravidla pomáhají tvůrcům vytvářet nové herní mechanismy, včetně matematického pravidla, klíčového vstupního pravidla, pravidlo pro odeslání zprávy, spouštění připojení/odchodu hráče a nových a vylepšených pravidel HUD. Nyní můžete dokonce importovat a exportovat pravidla jako text JSON, což umožňuje komunitě sdílet pravidla mezi sebou.

Tvůrci nyní mohou zlepšit svůj pracovní postup díky novým nástrojům, které usnadňují vývoj než dříve. Mezi nové nástroje patří nový Hierarchy Panel, nový Message Inspector a možnost vygenerovat odkaz na playtest, který můžete sdílet s přáteli a vyzkoušet si zážitek v herním klientovi po dobu až 45 minut.

Domovská obrazovka byla přepracována novými funkcemi a novými kategoriemi pro šablony, přičemž nyní jsou k dispozici 3 nové herní šablony: Tower Defense, Cooking Simulation a Backrooms.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář