Byl spuštěn Sandbox Game Maker 0.9 s novými šablonami a dalšími vychytávkami

3 min read

Game Maker 0.9 obsahuje více než 60 různých šablon pro komunitu tvůrců Sandbox, které lze využít spolu s Power-Ups, NFT Sensor, novým vizuálním skriptovacím systémem a mnoha dalšími.

Byl spuštěn Sandbox Game Maker 0.9 s novými šablonami a dalšími vychytávkami

Po vydání Game Client 0.9.7 tým metaverse Sandbox pokračuje spuštěním aplikace Game Maker 0.9, která představuje nové přizpůsobitelné šablony a další funkce, které mohou tvůrci využít k vytvoření ještě poutavějších zážitků.

Co je nového v Game Makeru 0.9?

Nejnovější verze bezplatného softwaru pro vývoj her bez kódu znamená zavedení proměnných pro sledování hodnot hráčů ve hře pro více hráčů. Ale to není vše; nová verze také zahrnuje spuštění NFT senzoru, funkce Power-Up, funkce chytrého vybavení, mnoho nových šablon, Grid System, uživatelsky přívětivé GUI, funkce pro ladění a další.

Nový vizuální skriptovací systém

Pokud jste se dříve potýkali s vývojem určitého druhu herního zážitku, pak možná zjistíte, že s tímto  nejnovějším vydáním to je hračkou díky spuštění nového systému vizuálního skriptování nazvaného Game Rules. Systém Game Rules umožňuje uživatelům používat přednastavené a vlastní sady pravidel, které pomáhají vytvářet širokou škálu různých typů hraní, mezi které podle oficiálního oznámení patří správa zdrojů, výzvy založené na dovednostech, hádanky, loot box systémy, náhodné eventy a více. Vytváření herních mechanismů je nyní jednodušší než kdykoli předtím.

Nové šablony & Funkce Power-Up

Program drag-and-drop nyní obsahuje více než 60 přizpůsobitelných šablon, ze kterých si můžete vybrat a použít je jako základ vašeho zážitku. To vám pomůže ušetřit čas na vývoj, protože tyto šablony jsou součástí různých herních mechanismů, které vám pomohou vytvořit zážitek, který hledáte.

Kromě nových šablon si nyní tvůrci mohou nastavit své vlastní Power-Ups, aby hráčům poskytli různé bonusy, jako je zvýšení zdraví, s možností upravit trvání a procentuální zvýšení.

NFT senzor

NFT Sensor je významná nová funkce, která umožňuje vývojářům zkontrolovat, zda hráč vlastní konkrétní NFT. S tímto systémem mohou tvůrci vytvářet prémiový obsah pro držitele NFT a budovat věci, jako jsou VIP oblasti, do kterých mají přístup pouze ti, kteří mají určitého Avatara nebo jiné NFT. 

To jsou jen některé z aktualizací představených funkcemi nabitého Game Maker 0.9, který je zdarma ke stažení na oficiálních stránkách The Sandbox.

Můžete si také přečíst naší recenzi a návod.

Roman

Napsat komentář