Smartphone Solana Saga jde do dalšího kola a překonává roční rekord Saga Phone 1

3 min read

Nutno přiznat, že chvíli trvalo, než se smartphone Solana Saga Phone 1 skutečně rozjel, ale jakmile se tak stalo, úspěch byl skutečně fenomenální. Saga 1 byl uvedena na trh v květnu 2022 a do konce roku 2023 byl smartphone zcela vyprodán, a to i přes vysokou cenu původně 1000 USD, která byla později snížena na 599 USD. Pokud přesto chcete Sagu z první série, budete muset sáhnout trochu hlouběji do kapsy. Smartphone je nyní nabízen na eBay za cenu mezi 2 500 USD a přibližně 5 000 USD. V oběhu jsou dokonce nabídky ve výši 15 000 USD.

Proč nárůst poptávky? Na vině byl Bonk 

Poptávka po telefonu Saga pravděpodobně explodovala, protože všichni kupující měli nárok na airdrop 30 milionů tokenů Bonk. Jediné, co jste museli udělat, bylo stáhnout si aplikaci Bonk z Crypto-Forward Custom App Store. V té době měl tento airdrop hodnotu kolem 700 USD, více než stál telefon Saga. Během 48 hodin vzrostly tržby desetinásobně. Za jeden den se prodalo 15 000 zařízení – alespoň to tvrdí web. Marketingový trik však zafungoval na výbornou – všechna zařízení byla do konce roku zcela vyprodána.

Pak přišel Saga Phone 2

Není proto divu, že Saga nebo Solana chtějí na tento úspěch navázat. Zejména proto, že SOL se v současné době konsoliduje. 26. prosince 2023 dosáhl SOL ceny kolem 120 USD. Od té doby cena klesla zhruba o 23 %. Cena SOL se aktuálně pohybuje kolem 86 USD. Pak společnost Solana oznámila, že bude následovat druhá kapitola.  Smartphone Saga 2 byl předobjednán přibližně 30 000krát během 48 hodin – i když se o něm zatím moc neví. Na webu je pouze náznak, že Saga Phone 2 bude mít podobné funkce jako předchozí model, například integrovanou kryptopeněženku, obchod dApp a speciální software pro Android. Má to však i malý háček. Aby se telefon vůbec dostal do výroby, musí se prodat minimálně 100 000 kusů. To je také uvedeno na oficiálních stránkách projektu. Dodání by pak mělo proběhnout v první polovině roku 2025. Nový telefon bude také spojen s odměnami a dárky z ekosystému Solana. Jak přesně by však měly vypadat, zůstává tajemstvím. Vrácení částky 450 USD také není vyloučeno.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář