BitRiver: Těžba BTC je výnosnější v Rusku než v USA

3 min read

Šéf největší ruské krypto-těžební firmy Igor Runets říká, že těžba Bitcoinu (BTC) je v jeho zemi ziskovější než ve Spojených státech a že halving tento rozdíl jen prohloubí. Událost se pravděpodobně uskuteční v dubnu tohoto roku a bude mít za následek 50% snížení odměn těžařů za vygenerované bloky.

BitRiver: Těžba BTC je výnosnější v Rusku než v USA

Runets tvrdil, že ruští těžaři kryptoměn v současné době utrácejí „v průměru“ asi 15 000 USD za vytěžený Bitcoin. A řekl, že jejich protějšky se sídlem v USA utrácejí v průměru 23 000 dolarů za těžbu jednohou BTC.

BitRiver počítá s tím, že ruští těžaři budou muset po halvingu utratit 24 000 dolarů za Bitcoin. Na druhou stranu američtí těžaři by podle Runeta pravděpodobně měli utratit 37 000 dolarů za vytěžení jednoho BTC. Analytici  nedávno předpověděli, že výrobní náklady těžařů stoupnou v průměru na necelých 38 000 dolarů.

Runets dodal, že ruský „průmysl těžby kryptoměn má nesporné výhody oproti Spojeným státům“. Tvrdil, že ruští těžaři mají přístup k „značnému množství volné kapacity a užívají si převážně chladného klimatu“.

Generální ředitel dodal, že „ruští těžaři obecně mají přístup k atraktivnějším cenám elektřiny než jejich američtí kolegové“. Runets také tvrdil, že ruská „energetická bilance je jedna z nejzelenějších na světě“ kvůli „vysokému podílu vodních a jaderných elektráren“.

BitRiver: Těžba BTC je výnosnější v Rusku než v USA
BitRiver bitcoinové těžební datové centrum na Sibiři v Rusku. (Zdroj: Nastoyashee Vremya/YouTube)

Pokud chtějí ruští těžaři využít těchto výhod, „potřebují používat moderní, efektivní a výkonné vybavení“. Vyzval také ruské podniky, aby usilovali o inovace a podporovali zapojení více specialistů na těžbu BTC a dalších kryptoměn.

Světlá budoucnost pro ruské bitcoinové těžaře?

Generální ředitel navíc navrhl, že by Bitcoin mohl letos dosáhnout svého historického maxima 69 000 dolarů. Šéf BitRiveru tvrdil, že

„za předpokladu, že americká ministerstvo financí a komise pro cenné papíry neutáhne šrouby na regulaci kryptoměn, BTC by mohl klidně otestovat hranici 100 000 dolarů“.

Runets poté dodal, že „pokud cena Bitcoinu poroste“, všechny altcoiny v top 10 také zaznamenají rychlý růst.“

BitRiver již vyzval ruské zákonodárce, aby těžařským firmám umožnili lepší přístup k energetickým zdrojům, jako je plyn z ropných vrtů. Společnost uvedla, že by to Rusku mohlo pomoci stát se světovým lídrem v těžbě kryptoměn „do dvou až tří let“.

Roman

Napsat komentář