Roubini: Bitcoin je samonafukující se spekulativní bublina

3 min read

Nouriel Roubini se už po několikáté vzstoupil proti Bitcoinu. Uvedl, že považuje Bitcoin za „spekulativní samonafukující se bublinu“ bez jakékoli charakteristiky finančního aktiva.

U Roubiniho jsme si již zvykli na tato prohlášení, ve kterých neustále potvrzuje svou averzi k BTC. Přestože se všechny jeho předpovědi týkající se Bitcoinu dosud ukázaly jako nesprávné, je v tuto chvíli více než pravděpodobné, že jsou také nesprávné.

Už roky předpovídá implozi BTC, zatímco BTC neustále roste. Jinými slovy se ukazuje, že realita je v rozporu s ekonomickými předpověďmi, a to natolik, že je nyní sporné, zda Roubini skutečně rozumí tomu, jak Bitcoin funguje.

Zejména se zdá, že je posedlý zvyšováním hodnoty BTC.

Mohou vlády skutečně zakázat Bitcoin?

Proč Roubiniho předpovědi ohledně BTC nejsou důvěryhodné

Jistě, když tržní hodnota Bitcoinu roste velmi, velmi rychle, je možné, že takové rychlé zvýšení je do značné míry způsobeno čistou spekulací. Ve skutečnosti po těchto opravdových minibublinách často následují období korekce nebo retracementu.

Ale v rámci bull runu nejsou ničím jiným než vzestupy a pády, které jednoduše zabraňují lineárnímu a stabilnímu růstu ceny. Takových útoků na cenu bitcoinů bylo zatím mnoho a žádný z nich nikdy nebyl schopen generovat bublinu, jejíž prasknutí by zvrátilo dlouhodobý vzestupný trend.

Ve skutečnosti, když se podíváme na roční minima a maxima BTC od roku 2012 (tj. Od prvního halvingu), je více než zřejmé, že existuje jasný dlouhodobý vzestupný trend, který trvá již deset let.

Roubini: Bitcoin je samonafukující se spekulativní bublina

Na druhé straně jsou skutečné spekulativní bubliny krátkodobé, zřídka trvají déle než dva roky a jejich grafy mají obvykle zvonovitý tvar s rychlým a silným růstem a často ještě rychlejšími a dramatičtějšími poklesy.

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář