Bitcoin je špatné zajištění, říkají analytici JPMorgan

3 min read

Stratégové JPMorgan Chase & Co varovali, že cena BTC by mohla být v bublině, protože je výrazně vyšší než odhadovaná reálná hodnota. Analytici se navíc domnívají, že Bitcoin a další kryptoměny neslouží jako zajištění.

Stanovisko JPMorgan ohledně Bitcoinu

Poté, co byla společnost po celé měsíce pozitivní, když tvrdila, že aktivum získalo část tržního podílu zlata kvůli prudce rostoucí poptávce, JPM změnila svůj postoj. Nejprve strategové pod vedením Nikolaose Panigirtzoglou zpochybnili udržitelnost rekordního růstu Bitcoinu a začátkem tohoto týdne tvrdili, že volatilita aktiva brání jejímu prudkému nárůstu ještě více.

Během nejnovějšího hodnocení trhu se analytici ještě jednou dotkli nechvalně známé volatility Bitcoinu. Tvrdili, že dvouciferné cenové výkyvy proměnily aktivum v „ekonomický cirkus“ a špatné zajištění proti možnému poklesu akcií.

„Krypto aktiva se i nadále řadí mezi nejhorší zajištění proti velkým poklesům akcií, s pochybnými diverzifikačními výhodami za ceny, které výrazně převyšují produkční náklady a korelace s cyklickými akciemi rostou, jelikož kryptoměny se dostávají do mainstreamových medií.“

Jak používat Balancer DEX

Bitcoin se obchoduje výrazně nad svou reálnou hodnotou

Přestože stratégové JPM nedokázali poskytnout svou přesnou reálnou hodnotu BTC, tvrdili, že se kryptoměna nachází vysoko nad touto úrovní. Připojili se k Deutsche Bank s názorem, že aktivum je v bublině a to by mohlo brzy zvrátit jeho trend a směřovat k prudké korekci.

Dříve byli pevně přesvědčeni, že cena Bitcoinu se může nadále zvyšovat, dokud bude existovat poptávka po Bitcoin Trustu v Grayscale. Zdá se však, že ani rostoucí poptávka po GBTC a vstup velkých jmen, jako je Tesla, by podle jejich analýzy nedokázaly vyhnat kryptoměnu nahoru.

S rozdílným názorem přichází Rick Rieder. Generální ředitel největšího světového správce aktiv BlackRock nedávno uvedl, že instituce „trochu fušuje“ do Bitcoinu jako možnosti diverzifikace jejího portfolia. Tvrdil, že tradiční zajištění v těchto situacích nefungují.

Roman

Napsat komentář