Data bitcoinových derivátů ukazují, že profesionální obchodníci pumpu na 41 000 dolarů ignorovali

4 min read

Cena Bitcoinu mohla vzrůst o 10% na 41 000 dolarů, ale podle ukazatelů derivátů se profesionální obchodníci necítí tak býčí.

Někdy k pumpě stačí pozitivní poznámka od někoho, jako je Elon Musk

Generální ředitel společnosti Tesla byl označen za viníka nedávného poklesu po oznámení společnosti z 12. května, že z důvodu ochrany životního prostředí již nebude přijímat platby Bitcoinem. Musk na to navázal slovy, že zkoumá jiné kryptoměny, které vyžadují o 99% nižší spotřebu energie.

Dne 13. června se však situace obrátila, protože Musk veřejnost ujistil, že Tesla neprodala žádné další´BTC. Příspěvek také uvedl, že výrobce elektromobilů by pokračoval v přijímání plateb BTC, jakmile se jeho těžba bude spoléhat na minimálně 50% čisté energie.

Těžba Chia Coinu ve Windows pomocí HDD a SSD – návod

Na medvědích trzích jednají profesionální obchodníci opatrně

Zatímco drobní investoři a algo trading boti skočí do akce, jakmile přijdou býčí nebo medvědí signály a zprávy, profesionální obchodníci mají tendenci jednat opatrněji. Ti, kteří se pohybují na trhu s kryptoměnami dostatečně dlouho, vědí, že pozitivní zprávy mohou být na medvědích trzích nakonec ignorovány nebo vážně bagatelizovány.

Na druhou stranu se zdá, že i potenciálně negativní zprávy mají malý nebo žádný dopad během bull runu. Například 26. září 2020 byl napaden Kucoin a hackeři odcizili 150 milionů dolarů. Následující týden, 1. října, obvinila Komise pro obchodování s komoditami s futures USA BitMEX z provozování neregistrované obchodní platformy a za porušení předpisů proti praní špinavých peněz.

O dva týdny později policie údajně vyslýchala zakladatele společnosti OKEx a přinutila burzu pozastavit výběry kryptoměn. Pokud by k této sérii negativních zpráv došlo, když byl Bitcoin plochý nebo v medvědí fázi, cena by se nepochybně během medvědího trhu minimálně zastavila.

Data bitcoinových derivátů ukazují, že profesionální obchodníci pumpu na 41 000 dolarů ignorovali

Jak je uvedeno výše, na Bitcoin to nemělo na konci září a října 2020 téměř žádný negativní dopad. Ve skutečnosti do konce listopadu 2020 vzrostl za dva měsíce o 74%. To je hlavní důvod, proč profesionální obchodníci mají tendenci ignorovat pozitivní zprávy během medvědího trhu a naopak.

3měsíční futures prémie je neutrální

Prodejce futures kontraktů bude obvykle požadovat cenovou prémii ke spotové ceně. Tato situace není výlučná pro kryptotrhy a vyskytuje se na každém trhu s deriváty, protože kromě rizika likvidity prodávající odkládá vypořádání, což má za následek vyšší cenu.

3měsíční futures prémie se na zdravých trzích obvykle obchoduje s anualizovanou prémií 5% až 15%. Když se futures obchodují pod běžnou spotovou cenou, signalizuje to krátkodobý medvědí sentiment.

Data bitcoinových derivátů ukazují, že profesionální obchodníci pumpu na 41 000 dolarů ignorovali

Jak je uvedeno výše, futures prémie byla od 20. května pod 11% a při opakovaném flirtování s medvědím územím testovala 5%. Aktuální úroveň označuje neutrální sentiment ze strany top obchodníků.

25% delta skew již nesignalizuje strach

25% delta skew porovnává podobné call (nákupní) a put (prodejní) opce vedle sebe. Pozitivní se stane, když je prémie za ochranné put opce vyšší než u call opcí. Opak nastane, když jsou tvůrci trhu býčí, což způsobí, že 25% delta skew vstoupí do záporného teritoria.

Data bitcoinových derivátů ukazují, že profesionální obchodníci pumpu na 41 000 dolarů ignorovali

Výše uvedený graf potvrzuje, že profesionální obchodníci nejsou v současné době s cenou Bitcoinu spokojení, protože prémie neutrálních až medvědí prodejních opcí je vyšší. Aktuální 7% pozitivní odchylka však zdaleka není 20% z konce května, což naznačovalo přehnaný strach.

Trhy s deriváty nevykazují žádné důkazy o nadšení top obchodníků z nedávného zvýšení nad 40 000 dolarů. Světlou stránkou je prostor pro nákup k upevnění pozic. Silnější vzestupy se obvykle vyskytují, když to investoři nejméně očekávají a současný scénář se zdá být dokonalým příkladem.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář