V posledních dnech dominance Bitcoinu roste

3 min read

Podle údajů TradingView dominance Bitcoinu v posledních dnech roste. Ve skutečnosti 7. června BTC dosáhl měsíčního minima jen něco málo přes 41%, zatímco nyní se dfominance zvýšila nad 45% a před dvěma dny se dotkla 46%.

Navíc se zdá, že roční minimum 40% dne 18. května je vzdálené, i když současná úroveň je stále výrazně pod ročním maximem přesahujícím 72% dne 2. ledna.

Faktem je, že hybnost cen altcoinů, která způsobila pokles dominance Bitcoinu od ledna do poloviny května, klesá. Takže mírně se zotavující cena Bitcoinu ve srovnání s cenou z posledních týdnů pomohla dominanci zotavit se, zatímco oslabující ceny altcoinů udělaly zbytek.

Například cena ETH za posledních 30 dní poklesla o 39%, s týdenním poklesem o 8%. BNB, XRP a DOGE také ztratily přibližně 40% ve srovnání s před měsícem, ale DOGE ztratil 13% za sedm dní.

Jinými slovy, zatímco bitcoiny zažívají dobrý okamžik, u většiny altcoinů to asi ještě nelze říci.

Proč dominance Bitcoinu opět roste

Analytická firma Santiment k tomu řekla:

„Poměr nabídky BTC a ETH na burzách od té doby klesá níže. Krach se odehrál před 3 týdny. Obchodníky může povzbudit, že to naznačuje menší pravděpodobnost dalších velkých výprodejů.“

V posledních dnech dominance Bitcoinu roste
zdroj: Twitter

Za zmínku stojí také to, že v prvních dvou červnových týdnech přišly v souvislosti s Bitcoinem pozitivnější zprávy. Jinými slovy, zdá se, že sentiment se skutečně obrátil.

Podle Vladimíra Zernova z FXempire by skutečnost, že se cena Bitcoinu dokázala vrátit nad 38 000 dolarů, mohla znamenat, že se také snaží stabilizovat nad úrovní odporu 40 000 dolarů, protože RSI nyní zůstává na mírném území a tam je dostatek prostoru pro další vzestupnou dynamiku, pokud by se objevily správné katalyzátory.

V posledních dnech dominance Bitcoinu roste
zdroj: buybitcoinworldwide

V tomto okamžiku by předchozí úroveň odporu ve výši 38 000 dolarů mohla sloužit jako první úroveň podpory pro cenu Bitcoinu, která by měla být sledována kvůli možnému návratu nad 40 000 dolarů.

Napsat komentář