Lightning Network: kapacita na více než 1 500 BTC

3 min read

Kapacita Lightning Network (LN) poprvé překročila 1 500 BTC. „Kapacita“ označuje objem BTC, který byl celkem vložen do sítě LN, a který byl proto v rámci této sítě směněn.

Lightning Network: kapacita na více než 1 500 BTC

Již v březnu 2019 byla poprvé překročena hranice 1 000 BTC, ale v té době měl Bitcoin hodnotu jen něco málo přes 4 000 dolarů, takže celková hodnota BTC vložených na LN byla jen o něco více než 4,5 milionu dolarů. Avšak nyní s hodnotou BTC kolem 39 000 USD má těchto 1 500 BTC vložených do LN celkovou hodnotu téměř 60 milionů USD, což je více než desetinásobek hodnoty z března 2019.

V říjnu 2019 počet BTC nasazených na Lightning Network celkově klesl na zhruba 800, ale od té doby začal pomalý vzestup, který vedl k novému překonání 1 000 v srpnu loňského roku a poté k boomu, který začal v březnu tohoto roku. Za pouhých tři a půl měsíce zvýšila kapacita Lightning Network o 34% v BTC.

Těžba Dogecoinu se softwarem Unmineable krok za krokem

Proč se zvýšila kapacita Lightning Network?

Mohlo by to být důsledkem zvýšeného využívání sítě LN, která umožňuje okamžité a levné převody BTC, na rozdíl od tradičních transakcí v řetězci, které jsou pomalé a drahé.

Zejména to, co se děje v Salvadoru, pokud jde o převody BTC zasílané salvadorskými imigranty jejich příbuzným domů, souvisí s používáním LN, které může v této souvislosti pouze růst. Poté, co byl Bitcoin v zemi prohlášen za zákonné platidlo, mohou jej někteří občané také chtít použít pro běžné platby a pro ně je mnohem lepší použít LN než běžné transakce na řetězci.

Nakonec je třeba poznamenat, že nyní existuje mnoho bitcoinových peněženek, které podporují Lightning Network. Dvě nejoblíbenější finanční aplikace v Salvadoru jsou ve skutečnosti bitcoinové peněženky s podporou LN.

V tomto okamžiku není náhodou, že počet LN uzlů a otevřených kanálů je také na historickém maximu.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář