Předseda SEC Gensler potvrzuje nový pohled na rozhodnutí o bitcoinových ETF

3 min read

Předseda Komise pro cenné papíry USA (SEC) Gary Gensler vysvětlil nový přístup SEC k žádostem o  bitcoinových ETF (burzovně obchodovaných fondů) a uznal vliv nedávných soudních rozhodnutí.

V rozhovoru pro CNBC vysvětlil Gensler nový přístup SEC.

„Myslím, že je to mezi osmi a tuctem aplikací. Jsem předsedou komise. Nemůžu nic předvídat. Takže proces v současné době probíhá. Jak možná víte, některé z těchto návrhů jsme v minulosti zamítli, ale soudy zde v District of Columbia je zvrátily. Na základě těchto soudních rozhodnutí se na věc díváme novým způsobem.“

Když se Gensler zmínil o případu Grayscale, byl dotázán, zda má námitky proti rozhodnutí soudu.

„My v Komisi pro cenné papíry a burzy děláme vše v rámci zákonů, které Kongres schválil, a podle toho, jak je vyložily soudy. Ale řekl bych, že v oblasti kryptoměn dochází k mnoha porušením.“

SEC se setkala s emitenty bitcoinových ETF, odkládá žádosti

V posledních týdnech se SEC setkala s hlavními emitenty bitcoinových ETF, včetně BlackRock, Fidelity, Grayscale a Franklin. Podle Jamese Seyffarta, analytika ETF z Bloomberg Intelligence, by časté rozhovory mohly zvýšit naděje na brzké schválení.

Mezitím SEC opět odložila své rozhodnutí o žádostech Ethereum ETF předložených společnostmi Invesco a Galaxy Digital. Seyffart navrhuje, aby SEC zvážila schválení více žádostí současně, aby zajistila rovné podmínky pro konkurenty.

Bitcoinu a kryptoměnám se bude dařit i po odmítnutí Bitcoin ETF: Matrixport

Podle nejnovější zprávy od Matrixport, platformy kryptofinančních služeb, se Bitcoinu a kryptotrhu obecně bude v roce 2024 i nadále dařit, i když SEC odmítne bitcoinové ETF.

„V roce 2024 pravděpodobně uvidíme vyšší ceny kryptoměn. Investoři by měli denně sledovat graf dominance bitcoinu, protože klesající indikátor by mohl být známkou toho, že se blíží vzestup altcoinů,“ uvádí zpráva.

Zpráva navíc tvrdí, že případný návrat bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa by mohl prospět i kryptotrhu.

„Rok 2024 je také rokem voleb a pravděpodobnost, že bývalý prezident Donald Trump bude znovu zvolen, je vysoká. Jeho politika by mohla podpořit americkou ekonomiku a tím i ceny akcií a kryptoměn v USA.“

Roman

Napsat komentář