Policisté hledali pěstírnu marihuany a našli farmu na těžbu Bitcoinu

4 min read

Na vesnici ve Velké Británii ve městě Sandwell odhalilo policejní oddělení, které hledalo pěstírnu marihuany, těžební farmu Bitcoinu, která nelegálně kradla elektřinu.

Policejní dron hledal pěstírnu marihuany

Policie pomocí dronu s připojenou tepelnou kamerou prozkoumali místo, u něhož bylo podezření, že provozuje plnohodnotnou pěstírnu marihuany. Ovšem rozruch nastal, když policie namísto rostlin konopí našla bitcoinovou těžební farmu o velikosti přibližně 100 těžebních jednotek.

Policisté hledali pěstírnu marihuany a našli farmu na těžbu Bitcoinu

V podstatě donucovací orgány musely zastavit těžební činnosti, protože farma na těžbu kryptoměn kradla elektřinu ve výši tisíců liber. Konkrétně zabavili veškeré počítačové vybavení, ale bez jakéhokoli zatčení.

Nadměrné teplo vycházející z budovy a přicházející a odcházející lidé ve dne i v noci vyvolalo podezření. V tomto ohledu seržantka Jennifer Griffinová uvedla, že vzhledem k těmto známkám očekávali, že najdou konopnou farmu.

„Určitě to není to, co jsme očekávali. Vykazovalo to všechny vlastnosti pěstírny marihuany a myslím, že je to již druhá kryptoměnová farma, se kterou jsme se ve West Midlands setkali.“

„Zabavili jsme vybavení a budeme se zabývat jeho trvalým zabavením podle zákona o výnosech z trestné činnosti. Nikdo nebyl zatčen. budeme však vyšetřovat majitele jednotky,“ uvedla v této souvislosti Griffinová.

Chia Network získala 61 milionů USD a oznámila plány stát se veřejně obchodovanou společností

Bitcoin, těžební farmy a elektřina: studie Cambridge University

Skutečnost, že těžba Bitcoinu má dopad na životní prostředí kvůli vysoké spotřebě elektřiny, není nic nového. Jeho základní protokol, Proof-of-Work, vyžaduje, aby se celý hardware a stroje připojené k síti aktivně účastnily potvrzování transakcí a tím těžby BTC.

Kromě provozování bitcoinového blockchainu potřebují těžaři obrovské množství kapitálu, aby zůstali relevantní vzhledem k neustále se zvyšujícímu výpočetnímu výkonu, který systém vyžaduje. Studie University of Cambridge srovnala spotřebu energie Bitcoinu porovnáním s ostatními.

V jednotkách terawatthodin (TWh) uvádí, že elektřina použitá pro těžbu Bitcoinu představuje 0,46% z celkové výroby energie a 0,52% z celkové spotřeby energie.

Pokud jde o obnovitelné zdroje, celková světová produkce 3 druhů energie by však mohla napájet celou bitcoinovou síť v různých hodnotách. Vodní energie by ji obsáhla 36krát, biopalivo a odpadní energie 5krát a sluneční, větrná a další 12krát.

Pokud by Bitcoin byl zemí, studie odhalila, že spotřebuje více energie než Nizozemsko a Filipíny a méně než Spojené arabské emiráty a Pákistán.

„Zábavná“ fakta ve zprávě se týká množství elektřiny spotřebované každý rok vždy zapnutými, ale nečinnými zařízeními pro domácnost, s odkazem na samotné USA, to by mohlo napájet BTC síť 1,9 roku. Na druhou stranu spotřeba elektřiny BTC sítě za jeden rok by mohla napájet všechny rychlovarné konvice použitých v UK 25 let.

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář