Jamie Dimon, generální ředitel JPMorgan: Držte se dál od Bitcoinu

3 min read

Přestože organizace, kterou řídí, je v dnešní době výrazně otevřenější světu kryptoměn, generální ředitel JPMorgan, Jamie Dimon, doporučil lidem, aby se vyhýbali digitálním aktivům. Přesto připustil, že institucionální klienti banky v posledních měsících vykazují vysokou poptávku po těchto produktech.

Držte se dál od kryptoměn, říká Jamie Dimon

Předseda představenstva a generální ředitel společnosti JPMorgan Chase and Co má poněkud kontroverzní historii s Bitcoinem a zbytkem kryptotrhu. V roce 2017 nazval uprostřed parabolického růstu primární digitální aktivum „podvodem“.

Je zajímavé, že se o rok později omluvil za své komentáře, ale zdá se, že jeho názor se stále příliš nezměnil. Poté, co Dimon v roce 2020 pronesl, že to „není můj šálek čaje“, měl v nedávném projevu k Výboru pro finanční služby amerického domu přísnější slova.

JamieDimon
Jamie Dimon

V něm miliardář nastínil, že jeho „osobní rada lidem je: držte se od toho dál“. Dimon dále dodal, že kryptoměny se nemohou srovnávat s tradičními fiat měnami a zlatem a varoval: „kupující pozor.“ Vysvětlil, že měl na mysli Bitcoin a další digitální aktiva, nikoli stablecoiny a blockchain. Svůj projev uzavřel slovy:

„Neříkám lidem, jak utratit své peníze, bez ohledu na to, jak bych se k něčemu mohl osobně stavět.“

Co je PancakeSwap? Jak DEX používat a vydělávat

JPM se stále chce zapojit do sektoru kryptoměn

Kromě jeho osobních názorů JPM diskutuje o nápadech, jak vstoupit na krypto trh po posledním boomu. Dimon jako takový zdůraznil značný zájem institucionálních zákazníků, což je hlavním důvodem, proč největší americká banka údajně zvažuje nabídku aktivně spravovaného BTC fondu.

„Mnoho našich klientů se ptá, zda jim můžeme pomoci s nákupem nebo prodejem kryptoměny.“

Stojí za zmínku, že JPM není zdaleka jedinou obří americkou bankou, která hledá způsoby, jak vstoupit do prostoru digitálních aktiv. Nejstarší bankovní instituce v zemi, BNY Mellon, zahájila na začátku letošního roku depozitní služby v oblasti kryptoměny.

Krátce poté následovala Goldman Sachs a dokonce podala žádost o zahájení bitcoinového ETF. Spoleřnost Morgan Stanley také podnikla několik iniciativ, včetně podání žádosti o expozici tuctu svých fondů vůči Bitcoinu.

Farmaření Chia – detaily, jak být dlouhodobě efektivní

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář