Podle průzkumu Bank of America je Bitcoin v bublině

3 min read

Rostoucí většina manažerů fondů na Wall Street věří, že Bitcoin je v bublině.

Dotázat se v loňském roce na názor jakéhokoli ze správců fondů, drtivá většina by prohlásila, že GameStop a AMC Entertainment jsou zchátralé společnosti s omezenými vyhlídkami a bez prostoru pro vzestup – prodávat, kde je to možné.

Je Bitcoin v bublině?

A dokonce i po 40% propadu Bitcoinu z minulého měsíce existuje více správců fondů, kteří věří, že Bitcoin je i nadále v bublině, přičemž 80% profesionálních finančních manažerů oslovených Bank of America nazyvá trh bublinou, což je nárůst ze 75% v květnu.

Průzkum Bank of America, který zachycuje názory 207 investorů s aktivy přes 645 miliard dolarů, poznamenal, že „long Bitcoin“ byl po komoditách, které již ochlazují, druhým nejvíce přeplněným obchodem. Bublinové obavy z Bitcoinu a dalších kryptoměn nejsou vzhledem k jejich extrémní volatilitě a regulační nejistotě nic nového.

A i když ceny kryptoměn klesly, některá z největších jmen Wall Street se zapojují rodící se třídy aktiv. Společnost Goldman Sachs minulý týden oznámila, že plánuje spustit ETH opce a společnost Cowen plánuje nabízet služby pro správu kryptoměn „na institucionální úrovni“.

Manažer miliardářských hedgeových fondů Paul Tudor Jones, jeden z prvních podporovatelů Bitcoinu, nadále zdůrazňuje svůj býčí názor, že Bitcoin je dobrým zajištěním proti inflaci. A generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk prohlásil, že výrobce elektrických vozidel by byl připraven znovu přijímat Bitcoin jako platbu, pokud bude 50% jeho těžebních aktivit čistých.

Průzkumy, zejména mezi elitními finančními managery na Wall Street, však mohou poskytnout jen málá vodítka k tomu, čemu skutečně věří. V období před bublinou dotcom a hypoteční krizí byli otevřeně býčí ohledně vyhlídek na technologické akcie, které neměly žádnou skutečnou hodnotu a realitního trhu, který se brzy zhroutil.

To, že Wall Street naznačuje, že kryptoměny jsou v bublině, by mělo být jasné – jejich uklidněním může být to, že stejně jako sága o meme coinech nebyli těmi, kdo je nafoukli.

Jak funguje Binance Liquid Swap, vydělávejte na poskytování likvidity

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář