Právní expert říká, že Tether a Binance Coin (BNB) jsou pravděpodobnými adepty pro soudní spor se SEC

3 min read

Advokát Jeremy Hogan právně podoudil pět nejlepších kryptoměn a označil Tether a Binance Coin jako „rizikové“ na základě „hodnocení nebezpečnosti SEC“.

Od zahájení řízení v prosinci loňského roku Hogan sleduje soudní řízení SEC vs. Ripple. Regulátor amerických cenných papírů tvrdí, že společnost Ripple prodala neregistrované cenné papíry za 1,3 miliardy dolarů. Na základě analýzy Hogan varuje, že podle jeho názoru jsou Tether i BNB pravděpodobnými kandidáty na právní kroky.

Kritéria SEC

Při určování porušení zákona o cenných papírech se SEC při hodnocení, zda je transakce kvalifikována jako „investiční smlouva“, opírá o Howey test.

„Podle Howey testu existuje investiční smlouva, pokud jsou investovány peníze do společného podniku s rozumným očekáváním, že zisky budou odvozeny z úsilí ostatních.“

Howeyův test odkazuje na SEC vs. W. J. Howey, kterému předcházel Nejvyšší soud v roce 1946. Společnost Howey prodala zóny citrusových hájů kupujícím na Floridě, kteří poté pozemek pronajali Howeymu. Zaměstnanci firmy Howey se starali o háje a prodávali ovoce jménem vlastníků, přičemž obě strany se podílely na výnosech. Konečné rozhodnutí Nejvyššího soudu určilo, že dohoda o zpětném leasingu byla kvalifikována jako investiční smlouva.

Kritéria použitá k uzavření investiční smlouvy byla:

  • Investice peněz.
  • Společný podnik.
  • Očekávání zisku.
  • Zisk bude odvozen ze snahy ostatních.

Farmaření Chia na více počítačích (Harvester Chia)

Co řekl Hogan na Tether a Binance Coin?

Hogan poukázal na to, že jeho posouzení nebylo určením toho, zda tokeny vyhrají nebo prohrají v soudním řízení o cenných papírech. Jde o to jakou mají šanci, že SEC podá žalobu.

Hogan se krátce dotkl vzrovnání Tetheru 18,5 milionu dolarů s newyorským generálním prokurátorem (NYAG) v únoru tohoto roku. Mateřská společnost Bitfinex zaplatila pokutu za to, že se pokusila zakrýt ztrátu 850 milionů dolarů. NYAG také vyjádřil znepokojení nad tím, zda má Tether dostatek hotovostních rezerv, které kryjí USDT v oběhu.

Hogan nediskutoval o tom, jak se Tether srovnal s testovacími kritérii „Howey“, ale dal populárnímu stablecoinu hodnocení nebezpečí 9/10.

Při hodnocení situace Binance coinu Hogan poukazuje na to, že ICO v roce 2017 odpovídá popisu investiční smlouvy.

„Binance měla v roce 2017 Initial Coin Offering, ICO. To je přesně ta věc, kterou předseda Clayton a nový předseda SEC Gensler v zásadě prohlásili za investiční smlouvu. “

A co víc, Hogan uvedl, že operace společnosti Binance jsou velmi centralizované, s odvoláním na politiku spalování mincí při zpětném odkupu, která udržuje mince vzácné a tím zvyšuje jejich hodnotu, což odpovídá narativu očekávání zisku.

Přidělil BNB hodnocení nebezpečí ze strany SEC 8,5 / 10.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář