Playboy: + 11% díky partnerství s Nifty Gateway

3 min read

Akcie Playboy (PLBY) včera poskočily o 11% po zprávách o jejich partnerství s Nifty Gateway. Na konci března měly akcie PLBY hodnotu něco málo přes 16 dolarů, zatímco nyní se blíží 30 dolarů.

Ve skutečnosti však již rok rostou. V září 2020 dosáhly minima pouhých 3 USD, ale od té doby rostly téměř nepřetržitě a uzavřely rok na více než 9 USD. V roce 2021 se jejich hodnota více než ztrojnásobila, a to navzdory dvěma poklesům koncem února a koncem března. Počínaje 9 USD na začátku roku cena již vzrostla na více než 15 USD 17. února a na více než 18,5 USD 24. března.

Od té doby vzrostly za pouhé dva týdny o 83%, částečně díky oznámení partnerství se společností Nifty Gateway.

NFT: jak si vybrat platformu pro nákup a prodej

Partnerství mezi Playboyem a Nifty Gateway

Nifty Gateway je platforma pro digitální umění ve formě NFT, kterou vlastní kryptoburza dvojčat Winklevossových Gemini. Playboy vysvětluje, že vstup do uměleckého sektoru založeného na NFT staví na dlouhé historii společnosti jako „platformy pro umělce a kreativní sebevyjádření“.

Společnost také oznamuje, že její první umělecká spolupráce bude se společností Slimesunday, která představí kolekci nových originálních děl využívajících obrázky a inspiraci z archivu Playboy. Dalším zapojeným umělcem bude blakekathryn, ale pravděpodobně vrcholem budou umělecké sbírky NFT založené na archivu umění a fotografie časopisu.

Playboy uvádí:

„Jsme nadšeni všemi inovacemi a přístupem, který blockchain může přinést a velkou částí naší práce bude podpora jak umělců, tak sběratelů a prostřednictvím nadcházejících grantů. Jsme tu, abychom se učili, podporovali komunitu a společně inovovali “.

Historický archiv časopisu ve skutečnosti zahrnuje více než 70 let obrázků, z nichž některé se postupem času staly skutečnými fotografickými ikonami své doby, takže je snadné si představit, že by související NFT mohly mít trh. Navíc je pravděpodobně nejlepší čas zahájit takovou iniciativu.

Roman

Napsat komentář