Hráči Sacramento Kings mohou být placeni v BTC

2 min read

Majitel Sacramento Kings, vrcholného týmu z NBA, Vivek Ranadivé oznámil, že nabídne svým hráčům možnost výplaty v bitcoinu (BTC).

„V příštích několika dnech oznámím, že nabídnu všem v organizaci Kings, včetně hráčů, že mohou dostat výplatu v bitcoinu, jakkoli velkou část budou chtít.“

Sacramento Kings je připraveno stát se prvním významným profesionálním sportovním týmem, který všem svým zaměstnancům a hráčům nabídne možnost výplaty v BTC. Stojí za zmínku, že basketbalový tým NBA v hlavním městě Kalifornie je již dlouho jedním z nejprogresivnějších týmů profesionálního sportu.

Sacramento Kings a BTC

Například v roce 2018 spustila charitativní program, jehož prostřednictvím tým těžil Ethereum pomocí grafických karet Nvidia ve spolupráci s MiningStore a poté vše daroval projektu Mining For Good na podporu rozvoje pracovních sil a programů technologického vzdělávání ve spolupráci s Build Black organizace.

Kromě toho od roku 2014 začala prodávat vstupenky, zboží a dokonce i hot dogy za BTC a v roce 2019 spustila reward token pro fanoušky.

Není jasné, jak k platům v BTC dojde, ale v roce 2014 uzavřely partnerství s BitPay. Půjde však o dobrovolnou volbu příjemců, kteří si pravděpodobně také budou moci zvolit procento platu, které jim bude vyplaceno v BTC.

Jedna věc, která není jasná, je, zda společnost bude i nadále platit dolary, z nichž část bude poté v okamžiku platby převedena na bitcoin, nebo zda bude přímo nakupovat BTC na trhu, aby mohla platit část platů přímo v bitcoinu. V druhém případě by mohl dokonce použít investiční strategii, která produkuje kapitálové zisky nebo ztráty mezi dobou nákupu a dobou výplaty mezd, protože pokud se tyto dva typy transakcí provádějí s odstupem několika dnů, zakoupené BTC by mohly snadno mít větší nebo menší hodnotu v době platby.

Napsat komentář