Cardano: Strategický plán do roku 2025 odhalen

3 min read

Důležité zprávy z projektu Cardano. Plán do roku 2025 byl konečně představen. Cardano je krypto projekt, který se zrodil v roce 2017 a letos začíná být plně funkční.

Podle původního plánu byly dokončeny první dvě epochy, jmenovitě Byron a Shelley, a projekt vstoupil do třetí éry, Goguen. Zakladatel projektu a generální ředitel IOHK Charles Hoskinson konečně odhalil podrobnosti plánu společnosti Cardano do roku 2025.

Hoskinson představil zprávu o pokroku projektu a předpovídal, že probíhající aktualizace budou plně dokončeny do roku 2025. V krátkodobém horizontu bude dalším krokem nový hard fork, Alonzo, očekávaný na testnetu do konce dubna, zatímco vývojový tým také pracuje na řešení problému škálování blockchainu v poin-to-point trnasferech.

Brzy by mělo být vytvořeno a vydáno také několik nových dApps založených na Cardanu.

Tyler Winklevoss předpovídá konec Facebooku do 10ti let

Cardano, plán do roku 2025

Z dlouhodobého hlediska se však očekává, že do konce roku 2025 bude spuštěna nejnovější aktualizace, která přinese Cardano do závěrečné éry s názvem Voltaire. S touto aktualizací bude ekosystém Cardano fungovat jako zcela soběstačný a plně decentralizovaný systém schopný zpracovat až tisíc transakcí za sekundu v řetězci.

Kromě plánu, který navrhl Hoskinson, existují i ​​další novinky týkající se vývoje projektu Cardano, jako je vydání nového řešení pro sledovatelnost dodavatelského řetězce a boj proti padělání ve spolupráci se společností Scantrust.

Scantrust je platforma, která poskytuje digitalizaci pro ochranu značky a sledovatelnost dodavatelského řetězce ve více než 168 zemích po celém světě. Řešení Cardano-Scantrust umožňuje majitelům značek využít sledovatelnost a cílit na datové funkce pomocí fyzických a bezpečných QR kódů Scantrust, rychlosti Cardano blockchain a nízkých transakčních nákladů.

Implementace tohoto řešení je funkční a již se úspěšně používá v proof-of-concept s gruzínským výrobcem tradičního vína Baia’s Wine. Přestože ekosystém Cardano ještě zdaleka není kompletní, jeho blockchain je již nějakou dobu plně funkční, a proto je již použitelný.

Roman

Napsat komentář