PlanB: „Jsme daleko od toho, abychom byli na býčím trhu“

4 min read

Když se podíváte na cenový vývoj bitcoinu a většiny dalších známých kryptoměn, možná vás rychle napadne, že jsme již uprostřed býčího běhu. Většina odborníků je však toho názoru, že to ještě ani nezačalo a stejně jako minule se to pořádně rozjede až po halvingu. Přestože cena bitcoinu v posledních hodinách dokázala překročit úroveň 48 000 dolarů, je to pravděpodobně jen začátek. To si myslí i PlanB, který svými prognózami v minulosti vždy vzbudil rozruch, ale nakonec měl vždy pravdu.

PlanB: “Bullrun bude úplně jiný”

PlanB se dostal do popředí, protože jako první zavedl model stock to flow do bitcoinu. Model používaný k měření nedostatku surovin udává, jak dlouho by trvalo obnovení aktuálních dostupných zásob, s přihlédnutím k množství vyrobenému ročně, pokud by se surovina ze dne na den stala nedostupnou. Čím déle by trvalo dostat se zpět na současnou úroveň, tím vzácnější by byla surovina. Aplikací této teorie PlanB stanovil cenové cíle pro bitcoiny před posledním bull runem, o kterém si mnozí v té době mysleli, že byly nemyslitelné. Letos opět polarizoval svým prohlášením, že BTC bude na konci příštího roku stát přes 500 000 USD.

Podle analytika jsme ještě daleko od býčího běhu, ale stále ve fázi akumulace. Na býčím trhu se „bude cítit úplně jinak“. Hodnocení, se kterým PlanB není sám.

Po halvingu by to mělo začít

Když se podíváte na data z minulých halving; bitcoinu, rychle je jasné, že cena extrémně prudce vzrostla, zejména v roce a půl poté. Pokaždé bylo dosaženo nových maxim, která byla před halvingem nemyslitelná. I tentokrát panuje optimismus, že cena může ze současné vysoké úrovně ještě výrazně stoupnout. Často se hovoří o cenových cílech v řádu stovek tisíc dolarů. Nyní zbývá něco málo přes dva měsíce do halvingu a se schválením bitcoinových ETF v USA se institucionální investoři pravděpodobně podle toho zařadí.

Díky spotov7m bitcoinovým ETF by tento bull run mohl hrát úplně jinou ligu a zastínit vše, co bylo předtím. Pokud se institucionální investoři rozhodnou investovat pouze malé procento svého kapitálu do bitcoinu, ani cenové cíle do 500 000 USD nejsou příliš přitažené za vlasy. Kromě bitcoinu by to mělo vést také k býčímu vývoji cen u většiny altcoinů. 

Roman

Napsat komentář