Disney a Epic Games navazují partnerství za 1,5 miliardy dolarů

3 min read

Tato miliardová dohoda umožní oběma společnostem integrovat ikonické značky jako Marvel a Star Wars do otevřeného herního a zábavního světa.

Disney oznámil investici do Epic Games

Disney oznámil investici do Epic Games, tvůrce Unreal Engine a Fortnite. Cílem tohoto partnerství je vytvořit „otevřený vesmír her a zábavy“, kde se ikonické značky Disney spojí s virtuálními zážitky z Epic Games.

Disney a Epic Games navazují partnerství za 1,5 miliardy dolarů

V nedávném rozhovoru se generální ředitel společnosti Disney Robert Iger podělil o další podrobnosti o této investici. Navzdory zrušení svého metaverse oddělení v roce 2023, nové partnerství podtrhuje odhodlání společnosti Disney změnit způsob, jakým publikum interaguje s jejich milovanými franšízami.

Investice představuje největší vpád Disney do her a slibuje spojení jejich vypravěčské zdatnosti s technologickými znalostmi společnosti Epic.

„Náš vzrušující nový vztah s Epic Games spojí oblíbené značky a franšízy Disney s nesmírně populárním Fortnite v transformačním novém světě her a zábavy.Toto představuje největší vstup společnosti Disney do světa her a nabízí významné příležitosti pro růst a expanzi.“

Upoutávka na partnerství na YouTube již vyvolala mnoho vzrušení. Naznačuje potenciál kombinace rozsáhlého seznamu postav Disney s dynamickou hratelností Fortnite.

Než se však tato vize plně naplní, musí dohoda odstranit regulační překážky a splnit obvyklé podmínky uzavření. Disney i Epic jsou přesvědčeni, že tyto výzvy překonají a zahájí novou éru zábavy. Tim Sweeney, CEO a zakladatel Epic Games uvedl:

„Disney byla jednou z prvních společností, které věřily v potenciál spojit své světy s tím naším ve Fortnite, a našem portfoliu her používající Unreal Engine. Nyní spolupracujeme na něčem zcela novém, abychom vybudovali trvalý, otevřený a interoperabilní ekosystém.“

Marketa Tesarkova

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář