Odliv BTC z burz láme rekordy, jsou to dobré nebo špatné zprávy

3 min read

Význammný odliv Bitcoinu je patrný nejen z burz, ale také z investičních produktů BTC – to přináší dobré i špatné zprávy.

Vzhledem k nejnovějším cenovým výkyvům BTC stojí za to zkontrolovat, jak různí investoři interagují s jejich podíly. Centralizované burzy zaznamenaly největší denní výběry v roce, což zní vzestupně, ale na druhé straně zaznamenaly nejvýznamnější odliv v hodnotě 141 milionů USD také investiční produkty související s BTC.

Největší výběry BTC z burz v tomto roce

Pomocí dat od společnosti Glassnode poukázal Lex Moskovski, hlavní investiční ředitel společnosti Moskovski Capital, na nedávný nárůst výběrů z centralizovaných burz. Nazval jej „největším čistým odlivem roku“, protože celkový počet BTC se rovnal 22 550. Abychom uvedli tuto značnou částku z hlediska USD – je to zhruba 750 milionů dolarů a to i po posledním cenovém propadu.

Odliv BTC z burz láme rekordy, jsou to dobré nebo špatné zprávy
zdroj: Twitter

Jak ukazuje výše uvedený graf, podobné významné výběry obvykle vedou krátce poté k cenovému vývoji. Například po dvou podstatných odlivech v lednu se cena BTC začala zvyšovat. Něco podobného se stalo v únoru při předchozím největším odlivu poté, co Bitcoin klesl na 40 000 dolarů.

Farmaření Chia na více počítačích (Harvester Chia)

Ale teď, špatné zprávy

Přestože lze výše uvedené výběry považovat za býčí vývoj, nejnovější zpráva společnosti CoinShares naznačuje, že by instituce mohly směrem k BTC ochlazovat. Dokument společnosti zdůraznil „největší zaznamenaný největší týden odlivu“ z investičních produktů souvisejících s Bitcoinem.

Odliv BTC z burz láme rekordy, jsou to dobré nebo špatné zprávy
zdroj: Coinshares

„Negativní sentiment se opět zaměřil na BTC, které zaznamenaly odliv v celkové výši 141 milionů USD. Odliv představuje 8,3% čistého přílivu zaznamenaného v letošním roce.“

Trend tedy pokračuje i po negativním sentimentu, který dominoval květnu, kdy cena primární kryptoměny klesla na tříměsíční minimum 30 000 dolarů. Nedávný příklad od společnosti Ruffer Investment ukázal, že instituce nyní mohou mít menší zájem o investice do BTC. Britský gigant inkasoval celou svou bitcoinovou pozici přes 1,1 miliardy USD.

A zatímco někteří investoři možná ochlazují vůči BTC, projevují poptávku po druhém největším digitálním aktivu.

„Ethereum nadále zaznamenává příliv do investičních produktů, poslední týden v celkové výši 33 milionů USD.“

Napsat komentář