Cena Bitcoinu kolísá, ale on-chain data poukazují na novou akumulaci

4 min read

On-chain data ukazují, že dlouhodobí držitelé jsou zpět v akumulačním režimu poté, co nedávný pokles odstranil přetížení sítě a přepákované pozice.

Při výprodeji 19. května došlo k vymazání 1,2 bilionu dolarů z celkové tržní kapitalizace, protože nadměrný pákový efekt z přehypovaného trhu byl rychle odstraněn.

Podobně jako lesní požár, jehož ničivá síla je nezbytná pro omlazení lesního ekosystému, jsou dramatické otřesy trhu důležitou součástí celého životního cyklu rozvíjejícího se trhu, protože nahromaděné přebytky jsou spáleny a odstraněny připravit půdu pro nové kolo růstu.

Podle údajů společnosti Glassnode došlo v uplynulém měsíci k velkému poklesu aktivity v řetězci, „který rychle přešel od vzkvétajících ekonomik na ATH ceny, k téměř čistým mempoolům a klesající poptávce po transakcích a vypořádání.“

Toto odstranění přetížení pomohlo vyřešit rostoucí náklady na poplatky v sítích Ethereum (ETH) i Bitcoin (BTC), které se nyní „vrátily na úroveň v polovině roku 2020 kolem 3,50 až 4,50 USD“ poté, co zažily krátkodobé výkyvy až 60 dolarů v dubnu a květnu, ale vzhledem k přetrvávající cenové akci ze strany BTC a ETH se obchodníci také obávají, zda se trh nezměnil z býčího na medvědí.

Cena Bitcoinu kolísá, ale on-chain data ukazují na novou akumulaci
Průměrný poplatek za transakci BTC vs. ETH

Pokles aktivity má za následek 65% pokles celkového objemu převodů denominovaných v USD vypořádaných bitcoinovou sítí a 60% pokles přeneseného objemu na Ethereum, což znamená druhý největší pokles v sítích po 80% poklesu v Bitcoinu v 2017 a poklesu 95% v Ethereu v roce 2018.

Těžba Dogecoinu se softwarem Unmineable krok za krokem

On-chain data poukazují na akumulaci dlouhodobých držitelů

Ačkoli aktivita v řetězci pro některé vykresluje ponurý obraz, protože poklesem byly nejvíce zasaženi krátkodobí držitelé, bližší pohled ukazuje, že dlouhodobí držitelé (LTH) znovu začali hromadit, což je známkou toho, že nejhorší otřesy jsou možná již za nami.

Cena Bitcoinu kolísá, ale on-chain data poukazují na novou akumulaci

Jak je vidět z výše uvedeného grafu, nabídka držená dlouhodobými držiteli BTC se začala rychle pohybovat nahoru po období distribuce, ke kterému došlo, když se cena zvýšila z 10 000 na 64 000 USD. Toto rostoucí číslo naznačuje, že „nabídka LTH je nyní v pevném vzestupném trendu“ a je podobný trendu zaznamenaném během „býčího trhu koncem roku 2017 a začátku roku 2018“.

„Tento fraktál popisuje inflexní bod, kde LTH přestanou utrácet, začnou znovu akumulovat a hodlovat to, co se nyní považuje za levné mince.“

Další býčí zprávu lze nalézt ve skutečnosti, že množství BTC, které v současné době drží LTH, je o 2,3 milionu vyšší než na vrcholu v roce 2017, což naznačuje, že dlouhodobý výhled těchto držitelů tokenů je, že trh směřuje výše.

Cena Bitcoinu kolísá, ale on-chain data poukazují na novou akumulaci

Další známku toho, že se trh může konsolidovat v rámci přípravy na svůj další posun výše, lze najít při pohledu na změnu likvidní a nelikvidní nabídky BTC za posledních 6 měsíců.

Cena Bitcoinu kolísá, ale on-chain data poukazují na novou akumulaci

Jak je vidět z výše uvedeného grafu, 160 700 BTC přešlo z nelikvidního stavu zpět do oběhu v průběhu měsíce května, což představuje pouhých 22% z celkové nabídky, která se od března 2020 přesunula z likvidní do nelikvidní. To znamená, že 78% BTC získaných od té doby se nepohybuje, což naznačuje celkový pozitivní výhled dlouhodobých držitelů.

I když není možné být si jisti o dalších krocích na trhu kryptoměn díky faktorům, jako je nepředvídatelná volatilita, nevyzpytatelné tweety od ovlivňujících osob a zvěsti o překvapivých vládních represích, on-chain data naznačují pozitivní dlouhodobý výhled, který by se měl obnovit, jakmile aktuální období otřásů a konsolidace ustoupí.

Grafy: Glassnode

Roman

Napsat komentář