Přichází nový ASIC miner pro Ethereum, Antminer E9

3 min read

Známý čínský výrobce Bitmain oznámil vydání nového ASIC mineru pro Ethereum v brzké době. Jde o Antminer E9, který byl představen v krátkém videu.

Zvláštní je, že v průběhu roku 2021 nebo nejpozději počátkem roku 2022 se předpokládá, že Ethereum přejde z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS), což by mělo vytvořit ASIC pro Ethereum zastaralý. Ale podle vývojářů budou tyto dva blockchainy nějakou dobu koexistovat.

Bitmain se tedy rozhodl vydat nový ETH ASIC miner.

Aktivní uživatelská základna MetaMask se za 6 měsíců zpětinásobila na 5 milionů

Nový ETH ASIC miner od Bitmanu

Nový Antminer E9 zvládne práci 32 grafických karet (GPU), tedy procesorů, které se v současné době používají k těžbě ETH, s výkonem až 3 GH / s. Ethereum používá jiný hashovací algoritmus než bitcoin (SHA-256), takže nový E9 byl vytvořen speciálně proto, aby bylo možné těžit ETH.

Výrobce GPU Nvidia se také nedávno rozhodl uvést na trh grafické karty speciálně pro těžbu, v reakci na nedostatek grafických karet kvůli těžbě. Například v minulém roce se ziskovost těžby ETH zvýšila desetinásobně kvůli významnému zvýšení hodnoty etheru. To také vedlo ke zvýšení počtu použitých ASIC minerů a rigů, takže hashrate se téměř zčtyřnásobil.

Bitmain neprozradil mnoho dalších podrobností o E9, kromě toho, že spotřeba energie bude až 2 556 W s účinností 0,85 J / M. Chybí tedy jedna z nejdůležitějších informací, a to cena, která by podle některých odhadů mohla přesáhnout 11 000 i 20 000 dolarů, ale to zdá trochu přehnané. Při dnešních cenách by byl denní zisk okolo 320 dolarů

Těžaři Ethereum neopustí starý blockchain založený na PoW, i když bude vydán nový, založený na PoS, protože vývojáři očekávají, že těžba ETH bude pokračovat ještě alespoň rok po spuštění Ethereum 2.0.

Stojí za zmínku, že starý blockchain založený na PoW bude ve skutečnosti začleněn do nového PoS, aniž by byl zničen, uzavřen nebo odstraněn. Bude na uživatelích, aby si vybrali, který z nich použijí.

Napsat komentář