Němec, který díky houbičkám vydělal miliardy na kryptoměnách

3 min read

Před několika dny byl zveřejněn příběh německého investora, který vydělal miliardy investováním do Bitcoinu a dalších vysoce rizikových aktiv. Zajímavější však je, že Christian Angermayer tvrdí, že bod obratu v jeho investiční kariéře přišel s užíváním houbiček.

Angermayer ve skutečnosti řekl agentuře Bloomberg, že halucinogenní houby jsou „jednou z nejlepších věcí, jakou jsem kdy v životě udělal“, protože ho nějak zavedly k investování do zajímavých byznysů, od kryptoměn přes cestování vesmírem, po psychedelické látky k prodloužení života.

Stručně řečeno, za posledních 12 měsíců zbohatl na býčím trhu investováním do rizikových a bizarních aktiv.

To bylo provedeno prostřednictvím jeho investiční skupiny Apeiron, která byla hlavním investorem v sedmi společnostech, které se dostaly na burzu a získala celkem více než 1 miliardu dolarů. Kromě toho je v portfoliu společnosti Apeiron deset dalších společností, které jsou letos v procesu IPO.

NFT: Trend se ochlazuje, skončí to jako ICO v roce 2018?

Angermayer a miliardy díky kryptoměnám a houbičkám

Angermayer říká, že investuje pouze do toho, na co je velmi zvědavý a udržuje vztahy s některými z nejvlivnějších investorů na světě, včetně japonské společnosti SoftBank Group Corp. a Peterem Thielem. Mike Novogratz ho dokonce označuje za „nejlepšího networkera, kterého jsem kdy potkal“.

Apeiron má nyní aktiva v hodnotě 2,5 miliardy USD, z nichž polovina jsou Angermayerova a fond za posledních deset let dosáhl průměrného ročního výnosu více než 50%. Mezi jejími nedávno zalistovanými společnostmi jsou Compass Pathways Plc, farmaceutický startup vyvíjející léčbu deprese na základě účinné látky v houbičkách a AbCellera Biologics Inc, která spoluvyvinula lék s kombinací protilátek na Covid-19.

Kromě toho biotechnologická společnost zaměřená na psychedelické technologie založená za podpory Thiela, Atai Life Sciences, byla nedávno oceněna na 2 miliardy dolarů a v úterý podala IPO.

Ačkoli se ne všechny jeho investice ukázaly jako ziskové, celková volba byla rozhodně dobrá, zejména díky býčímu trhu trvajícímu od roku 2020. Podle Petera Thiela je to zvědavost, která umožňuje Angermayerovi velmi brzy identifikovat nové trendy nebo vymyslet celé odvětví.

Angermayerův první psychedelický „trip“ byl v roce 2015 v Karibiku (kde je to legální) a tvrdí, že tam zažil okamžik hlubokého stavu mysli, který ho vedl k tomu, aby konečně porozuměl Bitcoinu.

Roman

Napsat komentář